Marine Kolajen Kullanmanın Faydaları

Yaşlanma, stres, çeşitli hastalıklar ve çevresel koşullar gibi birçok neden, vücutta kolajen üretimini olumsuz etkileyerek çeşitli sağlık sorunlarına neden olur. Deri, kaslar, kemikler ve tendonlar, kısacası tüm vücudumuzun büyük bir kısmını oluşturan kolajen proteini, vücudumuzun kendine özgü yapısının oluşmasını sağlar. Dokuları bir arada tutarak gereken nem dengesi, elastikiyet ve sağlam cilt, kas ve kemik yapısının korunmasını sağlar. Eksikliği halinde ise cilt sorunları, sarkıklıklar, kas ve kemik sağlığının bozulması gibi birçok sağlık sorunu baş gösterebilir. Bu nedenle kolajen eksikliği bulunan kişilerin bu eksikliği tamamlamak için kolajen takviyelerinden yararlanmaları gerekir.

Marine Kolajen Nedir?

Türkiye’nin en zengin kolajen takviyelerini üreten Supra Protein tarafından üretilen Marine Kolajen, bir kolajen takviyesidir. Tip 1 kolajen, hyaluronik asit ve C vitamini içeren bu kolajen takviyesi genellikle birkaç aylık tekrarlanan kürler şeklinde uygulanır. Balık kaynaklı bir kolajen türüdür ve doğal olarak avlanmış olan balıklardan elde edilir. Vücudun doğal hyaluronik asit ve kolajen üretimini desteklemek üzere aç veya tok karnına günde bir ölçek Marine Collagen su, içecek veya yemeklerin içerisine eklenerek tüketilebilir. Bir kutu Marine Kolajen’in her biri, 10.000 mg tip 1 kolajen peptitleri içeren 28 porsiyona denk gelir.

Marine Kolajen’in Faydaları

Kolajen, çoğu kişi tarafından cilt sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile bilinse de aslında tüm vücut için elzem olan bir maddedir. Vücuttaki yapısal iskeleti oluşturan kolajen, bağ dokularını oluşturur ve vücut bütünlüğünü sağlar. Bu nedenle eksikliği halinde bu bütünlüğe ilişkin deformasyonlar meydana gelir. Güvenli ve etkili bir kolajen takviyesi olan Marine Kolajen’in faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Ciltte kuruluk, kırışıklık, sarkma ve ton farklılıklarının oluşumunu önlemeye yardımcıdır.
  • Yara iyileşmelerini destekler.
  • Saç ve tırnak sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunur.
  • Kemik ve eklemlerin normal sağlığını destekler.
  • Selülitlerin oluşumunu önlemeye yardımcıdır.

Marine Kolajen ve Diğer Kolajenler Arasındaki Fark Nedir?

Kolajen takviyeleri genellikle sığır veya balıktan elde edilir. Marine Kolajen, balık temelli ve %100 tip 1 kolajen peptitlerinden oluşan bir takviyedir. Diğer kolajenlerden en önemli farkı, açık denizlerde doğal olarak avlanmış (wild-caught) balıklardan elde edilen birinci sınıf Kore menşeili balık kolajeni, hyaluronik asit ve C vitamini içermesidir. Doğal avlanmış balık içermesi sayesinde hormon, ilaç ve GDO içerikli yemlerle beslenmiş olma ihtimali söz konusu olan çiftlik balıklarına oranla daha sağlıklı, doğal ve güvenilirdir. İlave şeker ya da tatlandırıcı, koruyucu gibi katkı maddeleri içermeyen Marine Kolajen, neredeyse tat ve koku içermez. Bu sayede yiyecek ve içeceklerin içerisine karıştırılarak rahatlıkla tüketilebilir.

Eğer siz de kolajen eksikliğine bağlı sorunlar yaşıyorsanız Supra Protein’in Marine Kolajen ürününü ve diğer kolajen takviyelerini inceleyebilirsiniz. Tamamı bakanlık onaylı olan bu ürünler arasından size en uygun olanını tercih ederek sağlık ve güzellik rutininize ekleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.