Markel Corporation Nedir?

Markel Corporation, dünya çapında sigorta ve yatırım operasyonları için kurulan bir şirkettir. Merkezi Richmond, Virginia’da bulunmaktadır ve 1930’da kurulmuştur.

Samuel A. Markel tarafından kurulan Markel Corporation’ın ana faaliyet alanı sigortadır. Fakat birçok kişinin aşina olduğu hayat, ev veya sağlık sigortası değil, özel sigortadır.

Markel Corporation logo

Özel sigorta, genellikle standart sigorta taşıyıcılarının yüklenim kriterlerine uymayan, yerleştirilmesi zor riskler için teminat sağlar ve Markel, dünya çapında çeşitli niş işletmeler için özel sigorta sunar. Bu işletmelerin çoğu son derece uzmanlaşmış veya farklı özelliklere sahip olduğundan, Markel’deki sigortacılar ve iddia uzmanları bu pazarlarla çalışma konusunda uzmandır.

Markel Özel: 1 Nisan 2020’den itibaren geçerli olmak üzere Markel, ABD operasyonlarını Markel Speciality adı altında birleştirdi. Markel Speciality, 50 eyaletin tamamında iki kapsayıcı bölgede altı coğrafi ABD Bölgesinde faaliyet gösterir ve Bermuda, Dublin ve Londra’daki uluslararası operasyonları içerir. Şirketin ismi, pazardaki konumunu yansıtır: sektörün kaza, mülk, profesyonel hat ve kefalet segmentlerinde ürünler sunan çeşitlendirilmiş bir uzmanlık sigortacısıdır.

Markel Corporation logo

Markel International: Markel International, Londra, İngiltere merkezlidir ve Birleşik Krallık, Avrupa, Asya-Pasifik, Kanada ve Latin Amerika’da iş yazarlığı yapmaktadır. Markel International, hem doğrudan hem de reasürans esasına göre zayiat, mesleki sorumluluk, atçılık, terörizm, denizcilik, enerji ve ticari kredi sigortası yapmaktadır. Markel International’ın ulusal pazarlar işi, çok çeşitli mülk, sorumluluk ve diğer riskler için uzman ürünler içeren ofislerinin bulunduğu ülkelerde ulusal komisyoncular sağlamaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.