Marmaray’a Koronavirüs Önlemi! Yolcular Böyle İzleniyor..

Ülkemizde koronavirüs vakalarının her geçen gün artması ile birlikte, yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Marmaray istasyonlarına termal kameralar kuruldu. 

 

Koronavirüs salgını kapsamında birçok yeni tedbir alınmaya devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yoğunluk yaşanan Marmaray istasyonlarına termal kameralar yerleştirildi. Termal kameralar sayesinde Marmaray’ı kullanan yolcuların ateşleri ölçülüyor. Kameradan gelen görüntüleri ekran başında güvenlik görevlileri takip ediyor.  Ateşleri belirli bir derecenin üzerinde olan vatandaşların ise yolculuk yapmalarına  izin verilmiyor.

 

Hürriyetin haberine göre; Vatandaşlar ise girişlere yerleştirilen termal kameralardan oldukça memnun. Marmaray’ı kullanan bir vatandaş yapılan yeni uygulama ile ilgili, “Ben ilk gelirken Marmaray’a binmiştim. Fark ettim kamerayı gördüm. Dedim bir şey için burada herhalde kamera. Ama güzel bir uygulama memnun oldum şahsen. Toplu taşımayı kullanırken bir gerginlik oluyor insanlarda. Hem çok yakın mesafede yolculuk yapmış oluyorsunuz. Bu anlamda ateşi ölçebilen bir sisteme geçildiyse çok memnun oldum.” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.