Maskesi Olmayan Toplu Taşımaya Alınmayacak!

Koronavirüs açıklamalarına göre toplu taşımalara maskesi olmayan yolcuların alınmayacağı bildirildi. Bu açıklamadan sonra tedbirler başta İstanbul olmak üzere Kocaeli Ve Eskişehir gibi birçok şehirde uygulanmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına, yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır. Değerli İstanbulluların bu hassas konuda duyarlı olacaklarına şüphemiz yoktur.” ifadelerini kullandı.

İBB’ye bağlı kuruluş ve iştiraklerde çalışanlardan koronavirüs testi pozitif çıkanlara ilişkin de bilgi veren Ongun, “70’i bağlı kuruluşlarımızın ve iştirak şirketlerimizin, 48’i de İBB olmak üzere toplam 118 personelimizin Kovid-19 testi pozitif çıktı.” açıklamasında bulundu.

 

KOCAELİ’DE MASKE TAKMAYAN TOPLU TAŞIMAYA ALINMAYACAK

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığından yapılan maske uyarısının ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tedbirlerini arttırdı. Belediye bugünden itibaren koruyucu ağız maskesi takmayan vatandaşların toplu taşıma araçlarına alınmayacağını bildirdi. 

ESKİŞEHİR’DE MASKESİ OLMAYAN VATANDAŞLAR TRAMVAYLARA BİNEMEYECEK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Sevgili hemşehrilerimiz, bilim kurulunun aldığı karar ile tramvay ve otobüslerimize yarın sabah itibariyle maskesiz yolcu alınmayacaktır! Tıbbi maskeli surat Lütfen salgın süresince zorunda kalmadıkça evden çıkmayın ve kişisel sorumluluklarınızı özenle yerine getirin! #BirlikteBaşaracağız” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.