Masterchef Türkiye Programının Sempatik Sunucusu ”Somer Sivrioğlu”

Somer Sivrioğlu

Ekranlardaki sempatik halleriyle dikkatleri üzerine toplayan Somer Sivrioğlu‘nu konuşuyoruz bugün. Kendisi en iyi şefler arasında yer alırken yemeğe dair bildiği tüm bilgileri de öğrencilerine aktarıyor. Güler yüzü ile programlarda dikkat çekiyor, yediden yetmişe herkese kendini sevdiriyor. Böyle olunca da hakkında birçok soru cevaplanmayı bekliyor. Somer Sivrioğlu Kimdir? Somer Sivrioğlu Nereli? Somer Sivrioğlu kaç yaşında? gibi soruların cevabına hemen geçelim.

Somer Sivrioğlu Kimdir?

Somer Sivrioğlu, 25 Mayıs 1971’de (50 yaşında) İstanbul’da dünyaya geldi. Ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya’ya gitti. Avusturalya’da eğitim alırken aynı zamanda çalışmaya başladı. Bu sayede şeflik kariyerine ilk adımını attı.

Somer Sivrioğlu Kimdir?

Somer Sivrioğlu bir röportajında işin teorik kısmında iyi olduğunu ama ben şeflik eğitimi almadığını söylüyor. Her şeyi annesinin restoranında öğrendiğini de belirtiyor. Yemek yemeyi çok seven ve kendisini yetiştiren biriymiş.

Somer Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu, ilk olarak birçok restoranda yöneticilik yaptı. Sonrasında ise Türk lezzetlerinin bulunduğu Sidney’de kendi restoranını açtı. MasterChef Avustralya’da misafir jüri üyesi olarak teklif aldıktan sonra kabul etti ve jürilik yapmaya başladı. Somer Sivrioğlu 2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile evlendi. Ve bu evlilikten 2 çocukları oldu.

Somer Sivrioğlu Masterchef

2015 yılında ise David Dale ile birlikte yazdığı Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adlı kitabını yazdı. 2018 yılında TV8 kanalında yayımlanan MasterChef Türkiye adlı aşçılık yarışmasından teklif aldı. Somer Sivrioğlu Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna ile birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

Somer Sivrioğlu Ödüllere Doymuyor

Başarılı şef Somer Sivrioğlu ödülden ödüle koşuyor. En iyi yemekçi, tarif veren, öğretici hatta şeflik kariyerinde zirveyi yaşaması da ödüle sahip olmayı hak ettiğini gösteriyor. İlk ödülünü 2010 yılında İç Batı’nın En iyi Türk Restoranı kategorisinde alıyor. Aynı yıl 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülünü de kazanıyor.

Somer Sivrioğlu Ödül Gecesi

Somer Sivrioğlu 2 yıl sonra yine aynı kategori olan İç Batı’nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülünü kazandı. 1 yıl sonra 2013 yılında Yerel İşletme Ödülüne layık görüldü. 2018 yılında ise GQ Türkiye Ödül Töreninde Yılın Şefi Ödülüne aday gösterildi ve kazandı.

Somer Sivrioğlu Masterchef Macerası

Somer Sivrioğlu Avustralya’da yaşarken Türkiye’yi de sık sık takip ediyordu. Çoğu zaman Gastronomi turları düzenliyor ve Türkiye’ye ziyaret geliyordu. Yine bir gün ‘MasterChef başlıyor’ diye bir yazı görmüş. Ve sosyal medyadan bir arkadaşına Acun abinin ekibine söylemesini, misafir olarak jüri olmak istediğini belirtmiş. En azından program iyiyse Avustralya’da bir MasterChef yapmayı buraya pazarlamayı düşünmüş.

Somer Sivrioğlu Masterchef Türkiye

Olay bu şekilde gelişince de Acun Medya tarafından Türkiye’ye çağrılmış. Misafir jüri olmaktan ziyade sezon sonuna kadar kalması teklif edilmiş. Ancak Masterchef Türkiye çok sevilince İlk sene 38 bölüm, diğer sezon 80 küsür bölüm sonra 135 derken Masterchef programının en sevilen jürisi haline geldi.

Somer Sivrioğlu’nun İnstagram Dünyası

Somer Sivrioğlu İnstagram hesabında birçok paylaşımda bulunuyor. Takipçilerinden güzel yorumlar alıyor, paylaşımlarına beğeni üstüne beğeni geliyor. Bazen yarışmalardan kareler, bazen özel hayatından bazense kendisini paylaşan başarılı şefin fotoğraflarından bazılarını sizler için derledik.

Somer Sivrioğlu Masterchef Türkiye

Somer Sivrioğlu yarışmadaki diğer jüri üyeleri ile olan iletişimi de dikkat çekiyor. Sakin bir yapısı bulunan şefin güler yüzü ve esprileri de herkes tarafından seviliyor.

Somer Sivrioğlu İnstagram Pozu

Somer Sivrioğlu’nun sevenleri sosyal medya hesabından takip ediyor, paylaşımlarına güzel yorumlarda bulunuyor. İnstagram üzerinden 1.1 milyon takipçisi mevcut.

Somer Sivrioğlu Annesi ile Pozu

Somer Sivrioğlu Annesi Ülkü Pınar ile paylaştığı fotoğrafı beğeni yağmuruna tutuldu. Takipçileri anne oğlun birbirine olan benzerliğini vurgularken, çok güzel yorumlar geldi.

Somer Sivrioğlu Oğlu Deniz ile

Somer Sivrioğlu Oğlu Deniz ile birlikte çekindiği bir fotoğrafı sosyal medya üzerinden paylaştı. Oğlunun işe başladığını duyuran şef, çok da mutluydu.

Somer Sivrioğlu İnstagram Pozu

Somer Sivrioğlu yemek yemeyi yapmak kadar çok sevdiğini de söylüyor. Küçüklüğünden beri farklı lezzetler ve tarifler deneyen şef, hala öğreniyor ve öğretiyor da.

Somer Sivrioğlu Tarzı

Somer Sivrioğlu Tarzı ile de çok dikkat çekiyor. Tasarım kıyafetleri ile herkesi meraklandırmayı başaran şef, instagram üzerinden de nereden aldığını sık sık paylaşımlarda bulunarak belirtiyor. Takıları, ayakkabıları, bazen gözlüğü bile herkes tarafından çok beğeniliyor.

Somer Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu’nu instagramdan somersivrioglu kullanıcı adı ile bulabilir ve takip edebilirsiniz. Başarılı şefi hem sosyal medya üzerinden hem de Masterchef Türkiye Programından takip etmeye devam edeceğiz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.