Deep Blue Club

Masumiyet İçin Kanıt Aramayan Canlılar…

Son güncelleme:

En masum canlılar Hayvanlar alemi gerçekten korumak için çaba göstermemiz gereken bizim ekolojik desteğimizi sağlayan gerçekten bazı durumlarda bize ihtiyaç duyan canlılar topluluğu.

Hayvanların galiba dünyasını biz gelmeden önce daha iyiydi. Biz onların doğal yaşam alanlarına saldırdıkça onlar yardıma daha çok ihtiyaç duyar hale geldi. Aslında u konuda pek çok çalışma yapılsa da insanlar farkındalığı olmadığı bölgelerde özellikle hayvan katletmek normalleşmiş bir olgu olarak gözükebiliyor. Ekolojik dengemizde minicik canlılardan en devasa canlılara kadar herkesin muhteşem bir sistemle birbirini tamamlamaktadır. Bitkilerden, hayvanlara kadar insanlar için bu kadar yardımcı olan canlıların neden kötü davranıldığını anlayamıyorum.

Hayvan haklarını koruyan muhteşem insanlarda mevcut hatta buna gönül vermiş dernekler, örgütler sanırım en iyi örgütlenme biçimi diyebilirim. Gerçekten sokak hayvanları ve doğal yaşamda var olan hayvanlar, nesli tükenmekte olan hayvanlar için özel koruma bölgeleri ve yapılanma oluşturan muhteşem kuruluşlar diyebiliriz. Bu yazımızda gerçekten hayvanların nasıl haklara sahip olduğu ve biraz farkındalık uyandırmak için bu yazıyı yazıyorum. Çünkü gıdadan sağlığı pek çok alanda evet onlara ihtiyacımız var. Doğanın dengesi onların bizden yardım istediğinde yardım eli uzatmazsak onlarda bizim dertlerimize pek de derman olmazlar.

Birkaç madde ile hayvan hakları;

Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğar ve aynı var olmak hakkına sahiptir

Bütün hayvanlar saygı görme hakkına sahiptir

Bütün hayvanların insanlarca gözetilme, bakılma ve korunma hakları vardır..

Hiçbir hayvana kötü davranılmaz, acımasız ve zalimce işlem yapılamaz.

Yabani türden olan bütün hayvanlar, kendi özel ve doğal çevrelerinde, karada, havada veya suda yaşama ve üreme hakkına sahiptir.

Bunlar daha da uzayıp gidiyor ama şu kadarına dikkatli olsak galiba yeterli bir çaba göstermiş ve dünya için güzel şeyler yapmış olacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.