‘Mekanın Sahibi’:Norm Ender

Norm Ender Kimdir?

Rap dünyasında son günlerde Faruk Sabancı ile birlikte çıkarttıkları ‘Bulamazdım’ parçası ile gündemde olan Norm Ender, başarılı bir Türk Rapçi’dir. İlk çıkış noktası olan ‘Eksik Etek’ şarkısıyla sosyal medya üzerinden bir ivme yakalamıştır. Daha sonra ‘Aura’ albümüyle yankı uyandıran ünlü rapçi, asıl bombayı ‘Mekanın Sahibi’ adlı şarkısıyla patlatmıştır. 2019 yılında yayınlanan bu şarkı 202Mn görüntülenme sayısına sahiptir. YouTube platformu üzerinden 1.48Mn aboneye sahip olan, İnstagram uygulaması üzerinden de 844B takipçiye sahiptir. Gün geçtikçe çıkarttığı parçalar ile belirli bir kitleyi de arkasına almaya devam etmekte olan Norm Ender Kimdir? dilerseniz ünlü rapçiyi yakından tanıyalım.

HUMMEL’ın 2020 Koleksiyonunun Marka Yüzü Oldu!

Norm Ender’in Hummel markası için hazırladığı koleksiyon beğenilere tabi tutuldu : https://www.instagram.com/p/CF-DuTfl0MO/?utm_medium=copy_link

Hummel 2020 yılında marka yüzü olarak Norm Ender’i seçti. Norm Ender markanın çevreci koleksiyonu Hummel X Norm Ender koleksiyonu için kamera karşısına geçti. Bu konuda düşüncelerini Norm Ender şu şekilde aktarmıştır: ‘Bu kadar mükemmel tasarımlar ve çevrecilik olmasa bu işlere girmezdim.’ sözlerine yer vererek yeni koleksiyonunu incelemek için herkesi Hummel mağazalarına davet etmiştir. Hummel Türkiye CEO’su Eddy Massier ise bu işbirliği için ‘Norm Ender’in kişiliğinin ve Hummel DNA’sının önemli şekilde örtüşmesi bize enerji ve daha fazla ilham veriyor. Norm Ender’in kendi kombinlerini yaptığı ve tamamen kendini yansıttığı bu çekiler çok keyifli oldu. Umuyoruz ki, Türkiye’de Hummel ve spor giyim tutkunları çok sevecek.’ sözlerine yer vermiştir.

Sadece Mekanın Değil Ödüllerin de Sahibi

Norm Ender başarısıyla ödüllere koşmasıyla birlikte Rap sevenlerin de yüzünü kara çıkarmamaya devam ediyor.

Head&Shoulders NR1 Video Müzik Ödülleri kapsamında iki önemli ödüle layık görülen Norm Ender, hem En İyi Rap Şarkı Ödülü’ne hem de En İyi Rap Şarkıcı Ödülü’nü almıştır.

Ünlü Rapçi’nin Hayat Serüvenine Bir Göz Atalım

Norm Ender hayatında her zaman başarıyı hedefleyen idealist bir yapıya sahiptir.

25 Mart 1985 yılında dünyaya gelen Norm Ender’in gerçek adı Ender Eroğlu’dur. Türk Rapçi ve söz yazarı olan ünlü rapçi İzmir Bornova’da doğmuştur. 10 yaşında kariyerine adım atan Norm Ender, Cartel müzik grubu sayesinde rap müzik ile tanışmıştır. Eğitim hayatı konusunda yüzü gülmemiş ve kavgalar yüzünden lisede eğitimine son vermiştir. 1999 yılında Erman Altınoğlu ile birlikte Norm grubunu kurmuştur. 2001 yılında ise ilk rap şarkısını profesyonel olarak çıkarmıştır. 2004 yılında Akademi Türkiye müzik yarışmasına katılmış fakat bu yarışma programıyla bağları çok kuvvetli olmamış hatta programa kızdığı için ‘Rap Dersi’ isimli bir parça yazmıştır. 2005-2006 yılları arasında vatani görevini yaptığı için müzik dünyasından uzak kalan Norm Ender, döndüğünde Playboy, Son Uyku, Kafam Bir Milyon ve Eksik Etek şarkılarıyla uzak kaldığı bir yılın acısını çıkarmıştır.

Norm Ender, Eksik Etek şarkısıyla büyük bir yankı uyandırdı.

Norm Ender, Eksik Etek şarkısıyla özellikle sosyal medya üzerinde tanınmıştır. Eksik Etek şarkısıyla sadece bir gün içerisinde 2,5 milyon, 1 ayda ise 40 milyon kişi tarafından dinlenmiştir. Bu sebeple Norm Ender 2006 yılında YouTube platformu üzerinde en çok dinlenenler arasında 17. sırada yer aldı. 2017 yılında kariyerine ‘Aura’ albümüyle devam etmiş, 2008 yılında söz ve müziği kendisine ait olan ‘Mekanın Sahibi’ adlı şarkısı ile damga vurmuştur. Aynı şekilde bir ay önce çıkarttığı ‘Bulamazdım’ adlı şarkısı ile de sadece bir ay içerisinde 3,7 milyon izlenmeye ulaşmıştır.

Dolup Taşan Konserleri Dört Gözle Bekleniyor!

Norm Ender Mekanın Sahibi şarkısı ile birlikte sahnede!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.