Mercury General Corporation Hakkında Bilgiler

Mercury General Corporation, kişisel otomobil, ev sahipleri, kiracılar ve iş sigortası sunan çok hatlı bir sigorta kuruluşudur. 1961 yılında kurulan ve merkezi Los Angeles’ta bulunan şirket, 4 milyar doları aşan varlığa sahiptir. Mercury General Corporation, 4.500 çalışanı bünyesinde barındırmaktadır ve 11 eyalette faaliyet göstermektedir.

Mercury General Corporation logo

Mercury’nin ana odak noktası otomobil ve ev sahibi sigortasıdır ancak şirket ayrıca kişisel sorumluluk poliçeleri (şemsiye), iş sigortası, mekanik arıza koruması ve ev sistemleri koruması gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Şirketin sunduğu hizmetler şunlardır:

Kişisel Otomobil Sigortası: Mercury, kişisel otomobiller için sorumluluk, kapsamlı, çarpışma ve diğer teminatları sağlar.

Ev Sahipleri Sigortası: Yapı, eşyalar ve sorumluluk kapsamını içeren, tek ailelik evlerin bireysel ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış bir poliçedir. Ayrıca poliçe sahipleri, teminat altına alınmış bir kayıp veya tehlike nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalırsa ek yaşam masrafları sağlayabilir.

Kiracı Sigortası: Kiracı sigortası, kişisel mülk ve sorumluluk koruması için teminat sağlar. Ayrıca, mülkünüzün kapalı bir kayıp veya tehlike nedeniyle oturulamaz hale gelmesi durumunda geçici yaşam masraflarını da karşılar.

Konut Sigortası: Özellikle apartman sahipleri için tasarlanmış olan bu poliçeler, kişisel mülk, sorumluluk koruması, misafir tıbbi koruması ve apartman dairesi ilaveleri ve değişiklikleri için teminat sağlar. Ayrıca, mülkünüzün kapalı bir kayıp veya tehlike nedeniyle oturulamaz hale gelmesi durumunda geçici yaşam masraflarını da karşılar.

Şemsiye Sigortası: Kayıplar durumunda kişisel otomobil ve / veya ev sahipleri için ek sorumluluk koruması sağlamaktadır.

Konut Yangın Sigortası: Ev sahipleri için kiralık mülkleri korumak için özel olarak tasarlanmış olan bu poliçe, genel sorumluluk için teminat sağlar. Mülk, kapalı bir kayıp veya tehlike nedeniyle oturulamaz hale gelirse, mülk yeniden yaşanabilir hale gelene kadar kaybedilen kiralar için makul kira değeri sağlanmaktadır.

İş Otomobil Sigortası: Ticari amaçla kullanılan araçlara sahip bireyler, şahıslar, ortaklıklar ve şirketler için koruma sağlar.

İşletme Sigortası: Bir işletmenin çeşitli yönlerini koruyan üç farklı poliçeden oluşur.

  • İşletme Sahipleri Politikaları (BOP’lar),
  • Ticari Mülkler ve
  • Ticari Sorumluluk.

En yaygın poliçe teminatları arasında sorumluluk, sağlık, bina teminatı, ticari kişisel mülk ve ticari gelir bulunur.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.