Mersin’de Denize Düşerek Kaybolan Bekçinin Cenazesi Kıbrıstan Çıktı!

Son güncelleme:

Kıbrıs’ta 11 gün önce bulunan cesedin, Mersin’de arkadaşıyla birlikte balık tutmak isterken kayıktan denize düşüp kaybolan bekçi Oktay Avcı’ya ait olduğu ortaya çıktı.

32 yaşındaki Oktay Avcı Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Ocak’ta balık tutmak için kayıkla denize açılmıştı. Fakat daha sonra Avcı’dan haber alınamamıştı. 10 Şubat Pazartesi günü sabah saat 09.30 sıralarında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yenierenköy’de tütün fabrikasının alt kısmında sahile vurmuş vaziyette bir erkek cesedi bulundu. Olaydan 32 gün sonra sahile vuran erkek cesedinin, Oktay Avcı’ya ait olduğu iddiası üzerine, babası İbrahim Avcı, kardeşi, amcası ve arkadaşları teşhis için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gitti.

Yapılan DNA testinin ardından cesedin kaybolan bekçi Oktay Avcı’ya ait olduğu belirlendi. Oktay Avcı’nın cesedi ailesine teslim edildikten sonra Türkiye’ye getirildi. Avcı’nın cenazesi, Tarsus’ta toprağa verilecek. Tarsus Emniyet Müdürlüğü idaresinde, mahalle ve çarşı bekçisi olarak görev yapan Avcı ve arkadaşı bekçi Ömer Özer, 11 Ocak’ta balık tutmak için kayıkla denize açılmıştı. Kaybolan diğer bekçi Ömer Özer’in cansız bedeni 16 Ocak’ta yaklaşık 60 metre açıkta bulunmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.