Merve Boluğur ve Birçok Ünlünün Güzelliğinin Ardındaki Kahraman: Yusuf Can Dirik Kimdir?

Son güncelleme:

Ekranlardan, dergilerin fotoğraf çekimlerinden ve magazin dünyasından takip ettiğimiz en zarif ve şık kombinler onun elinden çıkıyor, ortaya çıkardığı görünüm adeta nefes kesiyor. Peki Merve Boluğur ve birçok ünlünün güzelliğinin ardındaki kahraman Yusuf Can Dirik kimdir? İşte yürek hoplatan stilleri, gezdiği güzel mekanlar ile ünlü stilistin yaşamından kesitler…

Başarılı stilist Yusuf Can Dirik.

Ailesiyle birlikte de çok sıcak zamanlar geçirdiğini gördüğümüz Yusuf Can Dirik‘in sosyal medyadaki albümünde epey hoş aile fotoğraflarına rast geliyoruz. Ünlü stilist, ailesiyle geçirdiği birbirinden dolu vakitleri takipçileri ile paylaşıyor ve yaşadığı her anının kıymetini biliyor gibi görünüyor. Gezmekten büyük bir keyif alan stil danışmanı Yusuf Can Dirik’i dünyanın dört bir köşesinde çekilmiş fotoğrafları ile görebilirsiniz. Yunanistan’ın Chios kenti, gibi Türkiye’nin dışındaki güzelliklerin yanında ülkemizdeki hoş mekanların keyfini de çıkarıyor Yusuf Can Dirik. Çeşme’deki Sheraton Oteli’nde bulunan müthiş yeşillik ve doğa, Alanya’da bulunan Alanya Kalesi ile karşımıza çıkıyor başarılı stil uzmanı. Stilistlik mesleğindeki başarısı ve yaratıcılığının yanında ilesinin sahip oldu Dirik Grubu bünyesindeki TST Turizm & AHE Turizm & Adora Apart Hotels’te de otelin yöneticilik görevini üstleniyor. Blue Award ödülü de dahil birçok ödüle sahip bu otelin işletmeciliğini otelin genel müdürü Rasim Keleş ile birlikte başarıyla sürdüren Yusuf Can Dirik’in akademik başarısı da epey göz dolduran türden. İstanbul’un en köklü üniversitelerinden biri olan Haliç Üniversitesi’nde öğrenim gören ünlü stilist Yusuf Can Dirik, bu üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yer alan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü başarıyla tamamladı. Ailesinin de içinde bulunduğu sektör dolayısı ile hizmet sektörü ile her zaman yakın temasta bulunan Yusuf Can Dirik, oteller, yiyecek sektörü, alkollü ve alkolsüz olmak üzere içecek endüstrisi, gıda güvenliği, etkinlik yönetimi ve organizatörlüğü, kendisinin de yolculuk etmesindeki büyük tutkusunun beraberinde getirdiği seyahat yönetimi, tatiller, yemek sanatları gibi birçok konuda uzmanlık alanları bulunuyor. Bunların yanında iyi derecede İngilizce konuşuyor başarılı stilist.

Stilistliği ile adından sıkça söz ettiren Yusuf Can Dirik.

Büyük bir İtalya ve onun başkenti olan Roma hayranı olduğunu tahmin ettiğimiz Yusuf Can Dirik, İtalya’da ve Roma’da gezilmedik yer ve tarihi mekan bırakmamış. Roma’nın büyüleyici güzelliklerini gittiği her yerde fotoğraflayarak çok hoş anılar oluşturan Yusuf Can Dirik, uzun yıllardan beri Roma ve İtalya’yı ve onun güzelliklerini ziyaret ediyor. Bu tarihi zarafet karşısında hayran kalmamak elde değil, peki Yusuf Can Dirik, Roma’da ve İtalya’da hangi tarih ve hoş mekanları ziyaret etti. Bunlara kısaca bir bakış atalım.

İtalya’nın Lombardiya kentinde bulunan büyüleyici inşası Milan Katedrali’ne de bir ziyaret gerçekleştiren Yusuf Can Dirik, bu büyük ve büyüleyici bina önünde çok hoş bir fotoğrafa imza atmış. İtalya’daki anıları saymakla bitmeyen Yusuf Can Dirik’in arkadaşlarının, onun Milano’da için çok hoş bir doğum günü partisi düzenlediğini görüyoruz. 17 Kasım 2014 tarihinde düzenlenmiş bu sürpriz karşısında epey mutlu görünen Yusuf Can Dirik, doğum gününü sevdikleri ile birlikte ve sevdiği bir mekanda geçirmiş oluyor. İtalya’nın gezilecek en güzel yerlerini kolaylıkla bulabileceğiniz Yusuf Can Dirik’in profilinde Romeo and Juliet heykelini, yine İtalya’da bulunan Campo Marzio, Lazio isimli tarihi mekanı, Arena di Verona isimli yapıyı, Roma’da bulunan Spanish Steps, Palazzo Di Bolgna meydanını, Colesseo yapısını, Pantheon’u, Piazza Barberini’yi, yine Roma’daki bir şehir devleti olan, tarihi güzelliklerle çevrili küçük devleti görebilir ve daha birçok hoş restoran ve mekanla karşılaşabilir ve leziz yemek fikirlerini öğrenebilirsiniz.

Otel işletmeciliği kariyerinin yanında beyaz perdedeki kariyerinde de epey başarılı olan Yusuf Can Dirik’i, 4 Kasım 2016 tarihinde gösterime giren Geniş Aile 2: Her Türlü isimli komedi türündeki yapımın galasında görüyoruz. Yusuf Can Dirik, Ömer Uğur’un yönetmen koltuğunda olduğu ve baş rollerini Fırat Tanış, Ahmet Sarsılmaz, Özge Ulusoy ve Ufuk Özkan gibi ünlü isimlerin paylaştığı bu filmin çekimlerinde ve galasında Özge Ulusoy, Eda Güzelcik ve Buğra Gülsoy ile bir araya geliyor. Ünlü Manken Çağla Şikel’in stilistliğini başarıyla üstlenen Yusuf Can Dirik’in Çağla Şikel için hazırladığı bu göz dolduran stil, Fox ekranlarında yayınlanan En İyi Ben Söylerim isimli müzik temalı şarkı yarışmasında boy göstererek büyük beğeni topluyor.

Başarılı stilist Dirik.

Geçtiğimiz yıllarda Max Factor isimli dünyaca ünlü makyaj firmasının yeni yüzü olan ünlü oyuncu Bensu Soral’ın stilistliğini üstlenen Yusuf Can Dirik, yine her zamanki gibi müthiş bir iş ortaya sererek moda camiasının büyük beğenisini topluyor. Kariyerinde hızla yükselen Yusuf Can Dirik, dergi çekimleri için de stil danışmanlığı yapmaya devam ediyor. Nutrion Istanbul isimli beslenme ve diyet dergisinin İlker Kızmaz ile yaptığı röportajını da içeren çekimlerde, stil danışman asistanlığı görevinde Sinem Kaleli ile birlikte Yusuf Can Dirik’i görüyoruz. GQ Clear ödül töreninin birbirinden şık isimleri izlediğimiz görkemli gecede, Yusuf Can Dirik’i Müge Boz’un stil danışmanı olarak gördük ve Yusuf Can Dirik’in ortaya çıkardığı bu büyüleyici görünüm, moda camiası tarafından en beğenilen stillerden biri oldu. Müge Boz’un stilistliğini yapmaktan büyük keyif aldığını belirten Yusuf Can Dirik, başarılı stil danışmanlığı kariyerine Müge Bozdan sonra da hızla devam etti. GQ The Men Of The Year gecesinin en şık bayanlarından biri olarak seçilen Müge Boz, bu gecede, ünlü stilist sayesinde adeta ışık saçtı. Müge Boz’un stil danışmanlığına devam ettiği Yusuf Can Dirik’i bu sefer de beslenme ve diyet dergisi Nutrion Istanbul dergisinin çekimlerinde görüyoruz. Bu derginin Müge Boz ile yaptığı röportajda yine stilistlik asistanlığı görevini üstlenen Yusuf Can Dirik, büyük beğeni topladı.

Stilistliğini Dirik’in üstlendiği Nostalji albümü.

Ünlü stilistliğinde gideren ün salan Yusuf Can Dirik, Emel Çölgeçen isimli oyuncu, sunucu ve tiyatrocunun da stil danışmanlığı görevini üstlendi. Ranini Tv ile yapılan bu çekimlerde göz dolduran sanatçı, büyük beğeni topladı. Reklam çekimlerinde de yer alan Yusuf Can Dirik, Skechers isimli ayakkabı markasının Türkiye yüzü olan Özge Ulusoy için bir kez daha stil danışmanlığı görevini üstlendi. Yine Türkiye’nin en sevilen popçularından Demet Akalın’ın sabah programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah isimli programda Akalın’ın stilistliğinin üstlenen Dirik, izleyiciler tarafından tam puan topladı. Sabah programının yanı sıra Akalın’ın Nostalji adlı klip çekimlerinde de yer alan Dirik, moda camiası tarafından epey beğenilen bir isim.

Stilistliğini Yusuf Can Dirik’in yaptığı Merve Boluğur.

Ünlü oyuncu Merve Boluğur, geçtiğimiz günlerde YouTube’a olay yaratan bir giriş yapmıştı. Merve Boluğur’un çok konuşulan ve sosyal medyada da izlenme rekorları kıran bu videolarının çekimlerinde Boluğur’un stilistliğini elbette ki Yusuf Can Dirik Yaptı. Boluğur’un at çiftliğinde yapılan çekimlerinin yanı sıra nefes kesici elbiseleri de çok konuşuldu. Boluğur’un fotoğraf çekimleri sosyal medyada her zaman beğeni rekorları kırıyor ve stili, takipçileri tarafından çok beğeniliyor. Boluğur’un ardındaki en önemli isim olan Dirik’in elinden çıkan görünümler her zaman kusursuza yakın oluyor.

Stilist Yusuf Can Dirik’in elinden en beğenilen kıyafetlerinden biri ile Merve Boluğur.

Birçok ünlünün beğenilen görünümlerinde imzası olan Dirik, Berkay’ın sahne performanslarında, Doğukan Medetoğlu’nun klip çekimlerinde, Sufleband isimli müzik grubundaki Göksu Taşçeviren, Şira, Seher Çelik gibi ünlü müzisyenlerin klip çekimlerinin çok beğenilen stilleri başarılı stilist Dirik’in elinden çıktı. Asena Tugal’ın yer aldığı Women’s Shine isimli dergi çekimlerinde de klasik bir görünüm yaratan Dirik, kişiliklerin tarzını yansıtmakta epey başarılı bir stilist. Daha birçok ünlünün ekranlardaki zarafetinin sebebi olan Yusuf Can Dirik, başarısını katlayarak projelerine devam ediyor…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.