Mesleği İçin Canını Tehlikeye Attı! Ünlü Oyuncu Canlı Canlı Gömüldü

Herkes kendi mesleği için belirli bir risk alanında çalışsa da bu meslek grupları içerisinde oyuncular en büyük risk altında olan grup. Özellikle fobisi olan oyuncuların oldukça zorlandığı bu sektörde peki neler yaşandı?

İşte canlı canlı toprağa gömülenden uzun süre su altına kalanlara kadar, yıldız oyuncuların sanat için korkularıyla yüzleştikleri anlar.

Ryan Reynolds – Klostrofobi korkusu

Usta oyuncu Ryan Reynolds, Buried filminin çekimlerinde oldukça zorlandı. Klostrofobisi bulunan ünlü oyuncu gerçekçi bir sahne çekmek için fobisini yok sayması gerekti.  Filmde kapalı alanda kalmak zorunda kalan Reynold işini o kadar profosyonel oynadı ki izleyiciler bile, ana karakterle birlikte bir kutuya sıkışmış gibi hissettiklerini söyledi.

Salma Hayek – Yılan fobisi

Güzel oyuncu Salma Hayek yılandan oldukça korkuyor ve  Quentin Tarantino’nun senaryosu gereği yılanlar ile dans etmek zorunda  kaldığında ise  ne yapacağını şaşırdı. Çünkü Hayek’e senaryonun bu bölümünden bahsedilmemişti. Salma Hayek öğrendiğinde ise yılanla dans etmeyi reddetti ancak Tarantino onu bir şekilde ikna etmeyi başardı.

Scarlett Johansson – Kuş korkusu

Hollywood’un en güzel kadın oyuncularından olan ve Marvel’in gözdesi Scarlet Johansson, We Bought a Zoo filminde kuş fobisi nedeniyle bir hayli zorlandı. fOrnitofobi yani kuş korkusuna sahip olan Johansson sette oldukça zor anlar yaşadı.

Uma Thurman – Klostrofobi

Tarantino efsanesi Kill Bill filminde en korkutan ve izleyiciyi kitleyen sahnelerden olan Uma Thurman’ın canlı canlı gömüldüğü sahne oldukça gericiydi. Thurman’ın klostrobisinin bulunması nedeniyle o sahnede zor anla yaşayan oyuncu rolü için şunları söyledi; “Eh, klostrofobiğim, ama canlı gömülmekten korkmak için gerçekten klostrofobik olmanıza gerek yok.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.