Meteoroloji’den Kritik Uyarı! İşte O Bölgeler..

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Ege, Akdeniz Ve İç Anadolu’nun batısı ile Doğu Anadolu da etkili olacak sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli poyrazın Marmara ve Kuzey Ege’de etkili olacağı belirtiliyor. 

Meteorolojiden yapılan açıklamalara göre Ege, Akdeniz Ve İç Anadolu’nun batısı ile Doğu Anadolu da etkili olacak sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli poyrazın Marmara ve Kuzey Ege’de etkili olacağı belirtiliyor. Yurdun diğer bölgelerinde ise parçalı ve çok bulutlu bir gün geçeceği belirtiliyor.

Metetoroloji Genel Müdürülüğünden yapılan değerlendirmeye göre hava durumunun Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Andolu’nun güneyi ile Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir, Sinop, Samsun, Amasya, Çorum ve Kırşehir çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışı etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege’de yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi bekleniyor.

Hava durumunun ise mevsim normallerinde seyredeceği tahmin edilirken, Rüzgarın rüzgarın genellike Kuzey yönlerden, Akdeniz’de Güney ve Güneydoğu yönlerinden hafif ve orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği ön görülüyor.

Rüzgarın,  Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiği için meydana gelebilecek, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İSTANBUL İÇİN FIRTINA!

İstanbul geçtiğimiz gün yapılan fırtına uyarısının ardından, şiddetli rüzgar sabah saatlerinde etkisini arttırmaya başladı. Rüzgar’ın en etkili olduğu yerler sahiller ve ağaçlar olurken, fırtınalı havanın şehir genelinde yarın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.