Meteoroloji’den Yağmur ve Fırtına Uyarıları!

Son güncelleme:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Ege için fırtına uyarısında bulundu, bazı iller için ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarılarında bulundu.

Cumartesi 00.00 ile Pazartesi 21.00 Arası Kuzey Ege İçin Fırtına Uyarısı

”Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esen rüzgarın; bugün (Cuma) gece yarısından itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın yarın (Cumartesi) gece saatlerinden itibaren etkisini kısmen kaybederek Pazar ve Pazartesi günleri de Orta Ege’de 5 ila 7 kuvvetinde (40-60 km/sa) fırtınamsı rüzgar şeklinde esmeye devam etmesi beklenmektedir.”

Pazar Gece 00.00 ile 06.00 Arası Bu İller İçin Sağanak Yağış Uyarısı

”Doğu Akdeniz’in parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Sinop, Ardahan, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı, Hatay ve Kastamonu’nun kıyı kesimleri ile sabah saatlerinde Ankara çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.