Mezarlıkta Bulunan Yavru Köpek “Fındık” Şimdi Okullu Oldu!

Tokat’ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve ‘Fındık‘ adı verilen yavru köpek, 37 öğrencili Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’nun maskotu oldu. Okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşayan ve forma giydirilen Fındık, ara sıra derslere katılıyor.

Tokat iline bağlı Kayacık köyünde bulnan Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen, evlerine giderken mezarlık içerisinde sokak köpeklerin, yavru bir köpeğe saldırdıklarını gördü. Müdahale eden Aktürk ve Önlen, av köpeği melezi olan erkek yavru köpeği kurtararak okula getirdi.

Okul bahçesinde kurtarılan yavru köpek için kulübe yapıldı. Geldiği ilk günden beri öğrencilerin yoğun ilgisini ve sevgisini kazanan yavru köpek okulun maskotu haline geldi. “Fındık” adını verdikleri sevimli yavru ders saatlerinde öğrencilerle birlikte derse girmeye başladı. Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye göçer, öğrencilerle sırada oturan Fındık’a forma dikti.

Sınıf Öğretmeni Mustafa Önlen okulun maskotu yaptıkları Fındık’ın hikayesini şöyle anlattı; “Okul çıkışı eve doğru giderken yavru köpeğin büyük köpekler tarafından sıkıştırıldığını gördük. Önce onu korumaya aldık. Sonra Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un ‘Müfredattaki kitaplara istediğiniz kadar hayvan sevgisi ile ilgili paragraf koyun. Hiçbir şey bir köpek sevgisi, bir çocuğun okula geldiğinde köpeğe günaydın demesinin yerini alamayacaktır” paylaşımı aklımıza geldi. Ondan esinlenerek köpeğimizi okula getirdik. Ondan itibaren çocuklarda inanılmaz derecede değişimler fark ettik. Çocuklar köpeği besleyerek sorumluluk sahibi oldular. Okula devam etmeye başladılar. Birbirlerine zorbalık yapmamaya başladılar. Köpeğin hikayesini de biliyorlardı. Hatta teneffüslerde dışarıda köpeğin üşüdüğünü görüp, içeriye alarak sobanın yanında ısıtıyorlar” dedi.

Madem sınıfa geliyor önlük giymesi gerek espri ile başlayan ve Okul Aile Birliği başkanının önlük dikip getirmesiyle başlayan Fındık’ın okul macerasında veliler bile köpeği görüp okuldan gitmek istemedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.