MGM, Sağanak Yağış Uyarısında Bulundu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış dolayısı ile olumsuz etkilenebilecek bölgelerde yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması nedeni ile vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Konya, Denizli ve Ordu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Konya, Denizli ve Ordu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Konya, Denizli ve Ordu çevreleri, Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Konya, Denizli ve Ordu çevreleri için yayımladığı uyarı (sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış) metni;

”Bayramın 3. ve 4. Günleri (02.08.2020 Pazar ve 03.08.2020 Pazartesi): Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Kars, Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Tahmin Edilen Hava Durumu: Kurban bayramı tatilinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor. Ankara’da hava sıcaklığının 31-33 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklığının 31-32 C derece civarında olacağı, bayramın 3. ve 4. günleri biraz düşerek 29-30 C derece civarına ineceği tahmin ediliyor.

Kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın, bayramın 3. ve 4. günü etkisini arttırarak kuvvetlice (30-40 km/saat, hamlesi 50-60 km/saat) esmesi bekleniyor. İzmir’de hava sıcaklığının 37-38 C derece civarında olacağı, bayramın 4. günü biraz düşerek 34 C derece civarına ineceği tahmin ediliyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.