Milli Eğitim Bakanı ‘Okulların Açılması Tekrar Ertelenir Mi?’ Sorusuna Cevap Verdi!

Son güncelleme:

Okulların açılması 31 Ağustos olarak bildirilmişti fakat artan hasta sayıları nedeni ile geçtiğimiz günlerde okulların açılma tarihinin 21 Eylül’e ertelendiği duyuruldu. Bu tarihe kadar uzaktan eğitim yapılacağı da belirtildi.

Bunun üzerine insanlar okulların tekrar açılacağı zamanın ertelenebileceğini düşünüp tekrar ertelenme ihtimalini sormaya başladılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medya hesabı üzerinden okulların açılmasının ertelenebilmesi ve uzaktan eğitim konularına açıklık getirmek adına açıklamada bulundu;

UZAKTAN EĞİTİME HAZIRIZ

”Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.”

EĞİTİME BAŞLAMAK SİZİN ELİNİZDE

”Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.”

OKULLARI BİRLİKTE AÇACAĞIZ

“Okulları birlikte açacağız.” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.