Muğla’da Gezilecek Yerler

Son güncelleme:

Muğla, enfes doğasıyla ve huzur verici güzellikleriyle yerli, yabancı çok sayıda ziyaretçi kabul eden bir ilimiz. Burada denize, yeşile ve huzura doyabilirsiniz. Mükemmel manzaralara şahit olacağınız tablo gibi bir şehir Muğla. Özellikle yaz aylarının durak noktası olan Muğla’da gezilecek yerleri sıraladık. Bu yerleri görmeden Muğla’dan ayrılmamalısınız.

Muğla Müzesi

Muğla Müze’si eskiden cezaevi olarak kullanılıyordu. sonrasında ise arkeolojik kalıntıların sergilendiği bir müze haline geldi. Muğla’da gezilecek tarihi yerler arasında Muğla Müzesi’ni ilk sıralara alabilirsiniz. Müze içerisinde arkeolojik kalıntılar yanı sıra Muğla yöresine ait olan eski kıyafetler de yer alıyor.

Marmaris Müzesi

Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi içerisinde yer alıyor. 1991 yılında faaliyete geçen Marmaris Müzesi, Etnografya ve Arkeoloji müzesi olmak üzere iki bölümden oluşuyor. İlk olarak kalenin enfes manzarasıyla insanları karşılayan bu müze turistler tarafından sıkça tercih edilen dikkat çekici bir yer.

Hayıtbükü Plajı

Muğla’da gezilecek koylardan bir tanesi olan ve enfes doğaya sahip olan Hayıtbükü Plajı, denize, güneşe ve enfes manzaraya doymanızı sağlayacak. Datça’da bulunan ve aslında bir koy olan Hayırbükü Plajı, çevresinde lokanta ve çay bahçesi gibi işletmeleri de barındırıyor. Burada konaklamak için Bungalov evleri değerlendirebilir ya da pansiyonların bir tanesinde kalıp tatilinizi uzatabilirsiniz.

İçmeler Halk Plajı

Muğla’da gezilecek plajlardan bir tanesi de İçmeler Halk Plajı’dır. İçmeler Plajı Marmaris’in en popüler plajlarından bir tanesidir. adacık ve ormanlarla kaplı olan bu enfes doğayı mutlaka görmeli ve huzura doymalısınız. Çevresinde çok sayıda konaklama imkanı da bulunuyor bu plajın. Eğer tatili uzatmak ve konaklamak istiyorsanız İçmeler Halk Plajı’na yakın bir bölgede kalabilirsiniz. Böylece bu enfes doğayı görmek için daha fazla zamanınız olacak.

Ölüdeniz

Ölüdeniz, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. 2006 yılında Dünyanın en güzel kumsalı seçilen ve Muğla’nın en özel bölgelerinden olan Ölüdeniz kesinlikle görülmeye değer bir doğaya sahip. Ölüdeniz’deki yeşilliklerin ve denizin enfes manzarası, görenlerin uzun süre etkisinde kalmasını sağlayacak. Doğa harikası olan bu bölgeye mutlaka gitmelisiniz. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapma imkanınız da bulunuyor. Eğer tatilinizi daha eğlenceli hale getirmek isterseniz yamaç paraşütü ile bunu sağlayabilirsiniz. Böylece şehrin manzarasını daha geniş bir açıdan izleyebilir ve enfes manzarayı beyninize kazıyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.