Mükemmel Bir Anne, Yetenekli Bir Oyuncu ve İnsan Hakları Savunucusu: Natalie Portman

Hepimizin tanıdığı, samimiyeti ve güzelliği ile başımızı döndüren Natalie Portman bu yaşına kadar bir sürü işe imza attı. Hadi; iş, eğitim ve özel hayatını mükemmel bir dengede yürüyebileceğini gösteren başarılı aktristin hayatına yakından bakalım..

Kimdir Natalie Portman?

Başarılı Oyuncu Natalie Portman

9 Haziran 1981 yılında doktor bir baba ve aktris bir anneden dünyaya gelen Natalie Portman, sektöre çok küçük yaşta girmesine rağmen büyük bir yer edindi. Liseye kadar olan eğitimini ailesi ile yaşadığı şehirlerde bitirdikten sonra Newyork’ta sanat ve bale eğitimi aldı. Harward Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2003 yılında mezun olduğu sırada oyunculuk kariyerini de devam ettiriyordu.

Hepimiz Onu ‘Leon’ Filmi ile Tanıdık

‘Leon’ adli filmde ‘Mathilda’ rolü ile 14 yaşındaki Natalie Portman

Daha 12 yaşındayken mankenlik için keşfedilen Portman, asıl isteğinin oyunculuk olduğunu belirtince ona uygun karakter ortaya çıktı: Mathilda. Natalie Portman filmlerinin en meşhuru ‘Leon’ adlı filmde Mathilda’nın babası mafya işlerine karışır. Tüm aile mafya tarafından katledilirken alışverişte olan Mathilda bundan kıl payı ile kurtulur ve Leon’un dairesine saklanır. Babalık, arkadaşlık kavramlarına çok uzak olan soğukkanlı katil  Leon, beklenenin aksine Mathilda’ya karşı içten bir sevgi besler ve onunla ilgilenmeye, onu korumaya başlar. Filmde Leon ve Mathilda çevresinde gelişen olayların çok ince ve anlam dolu şekilde işlendiğini görebilirsiniz. Başarılı oyuncu, bu küçük yaşında böylesine büyük bir rolü üstlenmesi ve hakkını vermesi ile adını tüm dünyaya duyurdu ve bu şekilde sektörde sağlam yer edindi.

30 kadar filmde yer alan başarılı aktris her rolünün hakkını veriyor. Bunun için ekstra çaba sarf eden Natalie Portman, ‘V for Vendetta’ filmi için saçlarını kazıttı ve herkesi kendisine bir kez daha hayran bıraktı. 2010 yılında gösterime giren ‘Black Swan’ adlı filmde canlandırdığı ‘Nina’ karakteri ile Oscar ödülüne layık görülen oyuncu bu rol ile dünya çapında bir ikon olmayı başardı. Büyük yankı uyandıran film kadrolarının vazgeçilmez ismi Natalie Portman kariyerinde emin adımlarla yükselmeye devam ediyor.

Özel Hayatını Dolu Dolu Yaşıyor

Kariyeri dışındaki tüm zamanını kendisini geliştirmeye  ve ailesi ile vakit geçirmeye adayan Natalie Portman, İbranice ve İngilizceyi  anadili gibi konuşabiliyor. Çeşitli düzeylerde Japonca, Almanca, İspanyolca ve Fransızca konuşabilen başarılı oyuncu şuanda da Arapça öğreniyor.

‘Black Swan’ filminde tanıştığı Benjamin Millepied  ile evlenen güzel oyuncunun Aleph ve Amalia adında 2 çocuğu var. Portman ve ailesi  Paris’te, Holywood kalabalığından uzakta yaşamayı tercih ediyor.

İşte Natalie Portman’ın Sağlıklı Cilt ve Güzellik Sırları!

Natalie Portman’ın doğal güzelliği herkesi büyülüyor.

Güzelliği ile markaların ve ekranların aranan yüzü Natalie Portman’ın doğal güzelliğinin sırrı her zaman merak edilmiştir. En çok dikkat ettiği şeyleri paylaşan Portman, güneş kremi sürmeden dışarıya çıkmadığını belirtiyor. Dudak balsamı ile dudak bakımını yapan güzel oyuncu, çocuğu dolayısıyla kimyasal içermeyen ürünlere öncelik veriyor. Oje vb. ürünlerden sakınmasının en büyük nedenini çocuğunun sağlığı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte tırnak bakımına ve maniküre her zaman önem gösterdiğini de belirtiyor.

Akapunktur yaptırmayı rutini haline getiren oyuncu, bunun onu rahat hissettirdiğini ve rahat hissetmenin dış görünüşe de yansıdığını savunuyor. Vejetaryen  beslenen Portman, tercih edilen yiyeceklerin ve su içmenin katkısından da sık sık söz ediyor.

Güzel oyuncu günlük hayatında makyaj yapmayı sevmediğini, sadece özel anlarda makyaj yaptığını belirtiyor. Göz makyajını dudak makyajına tercih ettiğini belirten Portman, kendi dudak tonuna uygun rujlar kullandığını söylüyor.

Natalie Portman Şarkıcı Mı?

Birden fazla yeteneği olan Portman’ın sesi dinleyenleri büyülüyor. ‘Vox Lux’ adlı müzikalde sesini defalarca duyduğumuz oyuncu kariyerine şarkıcı olarak devam etmese de yer aldığı  film ve müzikallerde performans sergiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.