Mutlaka İzlemeniz Gereken Beş Romantik Film

Son güncelleme:

Romantik film denince akla gelen ilk şey hafif ve de çerezlik bir film olmasın. Hem konusu hem de karakterleri ile son derece cazip ve derin işlenmiş romantik filmler de mevcut. İşte size etkisinde kalacağınız ve uzun süre unutmayacağınız beş tane romantik film önerisi. İlk sırada Türkçeye Senin İçin olarak çevrilmiş Restless filmi var.

Restless

Restless filmi hastalığından dolayı ölmek üzere olan ve ölüme farklı bir şekilde hazırlanmaya çalışan bir genç kadın ile ailesinin ölümünün ardından içine kapanan bir genç adamın arasındaki aşkı anlatıyor. Genç kadın doğanın döngüsüne dair bugüne kadar geliştirilmiş en etkileyici teorilerden birisi olan Darwin teorisine takmış durumda. Bu teoriyi daha derinden anlayarak ölümün bir dönüşüm olduğu fikrini benimsemeyi ve kendi ölümünü önemsizleştirmeyi hedefliyor. Genç adam ise hem anne babasının ölümünü hem de Hiroşima ve Nagazaki’de ölenleri kabullenmeye ve de bunların üstesinden gelmeye çalışıyor. Ölümle başa çıkma ve daha az acı çekme için yapılan bu girişimlerin başarıya ulaşıp ulaşamayacağı meçhul ama ortaya oldukça farklı ve hoş bir romantik film çıktığı kesin.

Gün Doğmadan

İncelikli bir senaryo ve de kadın erkek ilişkilerine dair güzel diyaloglar izlemek isterseniz Gün Doğmadan filmini öneriyoruz. Bir tren yolculuğunda Avrupa’nın en güzel yerlerini gezen ve ilk defa trende karşılaşan çiftimiz ve de bu yolculuk hikâyesi çok tatlı. İç açıcı ve güzel bir romantik film izlemek isteyenlere tavsiye edilir.

Geceyarısından Önce 

Gün Doğmadan’ın bir devam filmi olan Geceyarısından Önce de yine aynı çiftimiz sadece aşka dair değil, kadın ve erkeklere dair her türlü ilişkiyi bir sorgulamadan geçiriyor. Aradan yılların geçmesiyle değişen çiftimiz her karşılaşmasında aynı heyecanı yakalıyor ve ortaya yine oldukça eğlenceli ve derin bir romantik film çıkıyor.

Saksı Olmanın Faydaları

Oldukça içine kapanık olan Charlie’nin yeni arkadaşlar edinmesini ve heyecanlı bir aşk macerasına dalmasını izlemek çok keyifli. Romantik hikâyeler içerisinde en güzellerinden birisi olan Saksı Olmanın Faydaları’nı hala izlemediyseniz mutlaka tavsiye ederiz.

Erkek Severse

Erkek Severse de farklı bir romantik film. Alkolik bir eşle nasıl bir aşk yaşanır? Bu filmde sürekli kendinden emin ve her şeyden emin görünen bir erkekle alkolik eşinin aşk hikâyesine tanık olacaksınız. Tabi bir de bir erkeğin bir kadını ne denli sevebileceğini izleyip keyif alacaksınız. Hala izlemediyseniz ve de çok daraldıysanız bu beş film hem keyifli hem de çok iç açıcı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.