Mutsuzluk Nedir? Mutsuzluğa Çözüm Önerileri

Son güncelleme:

Mutsuzluk kişinin genel olarak ruh halinde yaşadığı huzursuzluk, endişe, kaygı, sinir gibi negatif duygu durumları olarak adlandıra biliriz.Mutsuzluk kişinin ruh sağlığı ile ilgili bir durum olduğu için doğrudan beden sağlığını da etkilemektedir.Mutsuzluk dış etkenlerden dolayı veya kişinin ruhsal olarak kendini iyi hissetmediği durumlarda meydana gelen bir duygudur.Kişiler genelde kronik mutsuzluğa sahipse kesinlikle içsel yani bilinçsel bir duygu durum bozukluğu söz konusudur diyebiliriz.Yani bilinç altında ruhundaki mutsuzluğun sebebi vardır diyebiliriz.

Mutsuzluğun oluşum çeşitleri bu şekilde diyebiliriz kısaca peki mutsuzluktan kurtulmak için kullanılacak yöntemler neler?

Mutluluğu aramak; Peki nedir mutluluğu aramak işe ilk olarak kendinizi tanımlamak ve tanımakla başlıyorsunuz. Kişiler kendileri ne kadar iyi tanırsa kendileri hakkında ne kadar çok bilgiye sahipse o kadar çok mutlu olma etkeni bulabilir.

Mutlu olduğunuz etkinlikleri gerçekleştirme; Aradık bulduk bizi mutlu eden içimizdeki mutsuzluğu bir an bile olsa uzaklaştıran bize iyi gelen her neyse onu bulduysak mutsuz olduğumuzda bunu devreye sokarak kendi duygu durumumuzu iyileştirebiliriz.

Terapi; Kendi yöntemlerinizle veya bilinçler uzmanlardan yardım alarak gerçekleştireceğiniz bilinç ve ruhsal iyileşmeye en iyi gelen şey terapi. Çünkü terapi anında kendinize ve dünyaya odaklanma vardır. Sizi mutsuz eden durumdan uzaklaşmanıza yardımcı olduğu gibi ruhunuz ve bedeninizde sağlıklı bir gelişim göstermesini sağlar.

Sanat; Yoga,resim müzik,heykeltıraş ebru, tiyatro,drama ve daha bir çok sanat dalı diyebiliriz.İnsana iyi geldiği bilim tarafından da kanıtlanmış en iyi yöntemler arasındadır böylelikle sanat sizi ruhi dengenizi sağlayacak ve mutsuzluktan uzak kalmanıza yardımcı olacak.

Galiba En güzel yöntem Gülümsemek mutlu olun ya da olmayın pozitif düşünceler ve pozitif durumlar istemsizce sizi etkiler esnemek gibi duygular mimikler geçici ve bulaşıcıdır.Gülümseyin ki hayatta size gülümsesin siz ne kadar pozitif düşüncelere odaklanırsanız karşınızdaki insanlarda bir süre sonra esnemeye yani gülümsemeye başlar.

HADİ KOCAMAN BİR GÜLÜMSE YERLEŞTİR SURATINA 🙂

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.