Müze Ve Ören Yerlerinin Ne Zaman Açılacağı Belli Oldu!

Müze ve ören yerlerinin açılacağı tarih belli oldu

Corona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan müze ve ören yerleri 1 Haziran itibarıyla ziyarete kapılarını açacak !

Kütür ve Turizm Bakanlığı, corona virüs pandemisi sebebi ile yaklaşık 3 aydır kapalı olan müze ve ören yerlerinin 1 Haziran itibarıyla ziyarete açılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, müze ve ören yerlerinde alınan tedbirler, paylaşılan video ile anlatıldı. Videoda, temasa açık tüm alanların periyodik olarak dezenfekte edildiği, müze ve ören yerlerinin giriş ve sergileme alanlarına uyarı ve bilgilendirmeler yerleştirildiğini belirtildi. Bakanlığın görüntülerinde tüm ziyaretçilerin, ana girişlerde özel koruyucu kıyafetler giymiş kişilerce uzaktan temassız ateş ölçümleri yapılarak kabul edileceği gösterildi.

Temassız bilet sistemi olacak !

Ana girişlere paspas, iç bölümlere de temassız dezenfektan dispanserlerinin konulduğu müze ve ören yerlerinde personel de maske ve eldivenle hizmet verecek. Ziyaretçilerin gişeye uğramadan barkod ile giriş yapabilmeleri sağlanırken, ‘www.muze.gov.tr’ adresine karekod ile ulaşılıp e-bilet ve müzekart alımına imkân tanınacak. Bilet ve e-bilet kontrolleri ise özel terminaller ile temassız olarak gerçekleştirecek. Sesli rehberler ise ‘müzelerin sesi’ uygulaması ile ziyaretçilerin cep telefonlarından kullanılabilecek.

Das Ministerium für Kultur und Tourismus gab bekannt, dass die Museen und Ruinen, die wegen der Koronavirus-Pandemie seit etwa drei Monaten geschlossen sind, am 1. Juni für Besucher geöffnet werden.

In der schriftlichen Erklärung des Ministeriums wurden die im Museum und in den Ruinen ergriffenen Maßnahmen anhand des geteilten Videos erläutert. In dem Video wurde festgestellt, dass alle Bereiche, die für den Kontakt offen sind, regelmäßig desinfiziert werden und Warnungen und Informationen in den Eingangs- und Ausstellungsbereichen von Museen und Ruinen platziert werden. Auf den Bildern des Ministeriums wurde gezeigt, dass alle Besucher von Personen mit spezieller Schutzkleidung an den Haupteingängen akzeptiert werden, indem aus der Ferne kontaktlose Feuermessungen durchgeführt werden. Es wird ein kontaktloses Ticketsystem geben! In den Museen und archäologischen Stätten, in denen sich Matten in den Haupteingängen befinden und sich im Inneren kontaktlose Desinfektionsmittelspender befinden, wird das Personal auch mit Masken und Handschuhen bedient. Besucher können mit einem Barcode eingeben, ohne an die Abendkasse zu gehen, während die Adresse ‘www.muze.gov.tr’ mit einem QR-Code und einem E-Ticket erreicht wird und eine Museumskarte gekauft wird. Ticket- und E-Ticket-Checks werden ohne Kontakt zu privaten Terminals durchgeführt. Audioguides können auf den Mobiltelefonen von Besuchern mit der Anwendung “Stimme der Museen” verwendet werden.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.