NeGibi.Com Ailesi Olarak Bizde Bu Kampanyayı Destekliyoruz!

Sürekli gündemde olan Türk toplumunun dışında da birçok toplumun tanıyıp hayran olduğu, yaşadığı aşk ve ailesiyle bütün Türk toplumunu imrendiren ve “Kuruluş Osman” dizisinde “Osman bey” karakterini canlandıran Burak Özçivit’ in bildiğimiz gibi doğum gününe çok az bir zaman kaldı. Burak Özçivit, Instagram hesabından bir paylaşım yaparak bütün alkışları ve takdirleri üzerine topladı.

BAĞIŞ KAMPANYASINA BURADAN KATILABİLİRSİNİZ

Burak Özçvit, bütün ailesini ve hayranlarını ona doğum günü hediyesi almak yerine Türk Kanser Derneği’ne bağış yapmaya çağırdı ve bu iyiliği istedi.


Özçivit açıklamasında,” Sevgili ailem ve dostlarım, 24 Aralık benim doğum günüm. Sizlerden hediye ya da kutlama beklemiyorum. Sizlerden iyilik istiyorum. @turkkanserdernegi için bir kampanya açtım. Büyük küçük fark etmeksizin yapacağınız bağışlar beni çok sevindirecek. Kanser hastası çocuklarımızı, arkadaşlarımızı hatırlayalım ve elimizden geldiğince destek olalım. Bağış linke biyografimden ulaşabilirsiniz. Şimdiden destekleriniz için teşekkürler.” sözleri ile kendisini ifade etti.


Burak Özçivit’ i takdir ettiğimizi biz de dillendiriyoruz ve hemen Türk Kanser Derneği ile ilgili bilgi almaya çağırıyoruz sizi.


Türk Kanser Derneği


Türk Kanser Derneği, adından da anlaşılacağı üzere kanserle mücadele eden insanlara yardım için kurulmuş, desteklenmesi çok önemli bir dernek.

Amacı, kanserle savaşta çağdaş bir seviyeye ulaşmak için araştırmalar yapmak, kanserle savaşın yöntemlerini kavrayıp mücadele için farklı kaynaklar bulmak, kişi ve kuruluşları bir araya getirerek bu mücadelede ortak bir noktaya ulaşmak, kanserle mücadele eden bireylere her şekilde yardımcı olup bu alanda olumlu sonuçlar elde etmektir.


Kurumun Konu ve Yöntemleri

 • Kanser hakkında bilimsel çalışmaları destekler ve yapar.
 • Kanser hakkında yapılan yayınlar, konuşmalar, toplantılar ve buna benzer çalışmalarla halkın bilgilenmesine yardımcı olur.
 • Kanser konusunda tıp dalında çalışanlara daha iyi yetişmeleri için konferanslar, kongreler, seminerler düzenler ve bilgilenmelerini sağlar.
 • Medikal ve mediko-sosyal istatistikler tutar ve gerekli tüm bilimsel çalışmaları yapıp, yapılmasına yardımcı olur.
 • Kanserin erken teşhis ve tedavisinde hastaların yeniden çalışma gücü kazanmasında büyük roller oynar ve çok uğraşlar verir.
 • Kanserle mücadele konusunda ulusal düzeni sağlar, resmi makamlara yardımcı olup bilgi verir. Onlar için seminerler ve sunumlar düzenler.
 • Kanser araştırma laboratuvarları ve kanserle mücadele merkezleri, hastaneler, klinikler kurar. Merkezleri, hastaneleri ve klinikleri olup yeterli malzeme ya da araç gereci olmayan yerlere yardımlarda bulunur.
 • Bütün ilgili ve gerekli araçları kullanarak kanserle savaş propogandasını son gaz sürdürülmesini sağlar. Türkiye’de “Kanser Haftası” ile ilgili çalışmalar yürütür ve düzenler. ( 1-7 Nisan)
 • Kanser ile mücadele eden hastalara elinden geldiğince ilaç, araç-gereç sağlar ve maddi manevi yardımda bulunmaya çalışır. Verilen mücadeleye yardımcı olur.
 • Dernekler Kanunu’nun 12.maddesine uygun olarak Bakanlar Kurulu’nun izni içerisinde başka devletlerin benzer kurum ve kuruluşlarıyla iletişime geçer, çalışmalarından yararlanır ve kendisi hakkında bilgi verir. Ünlü ve bu konuda yardımcı olup bilgi verebilecek isimleri buraya çağırıp, seminerler düzenler.
 • Zamanın en ileri kanser araştırma ve savaş yollarının ülkemizde uygulanmasını önerir ve bu yolda çaba sarf eder.


Özellikle sitesinde kansere dair bilgilendirme amaçlı çok fazla bilgi vardır. “Faydalı Bilgiler” başlığı altında Kemoterapiden spora, radyoterapiden kanser çeşitlerine kadar bir sürü bilgi bulabilirsiniz.

Türk Kanser Derneği, kanser ile mücadele veren insanlara maddi ve manevi açıdan yardım eden, kanserin erken teşhisi gibi şeylerde kurumlara yardımcı olmaya çalışan bir dernektir. Sponsorlar alır, ünlü isim ve kurumlarla çalışıp mücadelesini büyütmeyi amaçlar.


Biz de bu güzel hareketi için Burak Özçivit’ i takdir ediyor ve onu alkışlayanların arasına giriyoruz. Nice böyle güzel hareketlere. Siz de Özçivit’ in belirttiği gibi büyük ya da küçük düşünmeden yardımlarınızı esirgemezseniz kanserle mücadele eden topluma çok büyük bir iyilikte bulunmuş olursunuz.

Burak Özçivit, yapmış olduğu paylaşımla hayranlarını bilinçlendirerek ve hediye yerine istediği bağışla bütün alkışları üstüne topladı.


O zaman Burak Özçivit’ i biraz tanıyalım.

Erken Zamanları


Burak Özçivit, 24 Aralık 1984′ te dünyaya gelmiş, yakında 36 yaşına girecek Türk aktör ve modeldir. 2000 yılında Kazım İşmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumuştur.

Modellik Kariyeri


2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vaat eden seçilmiştir. Uğurkan Erez Ajans ile anlaşma imzalayıp çalışmaya başlayan Burak Özçivit, 2005′ te yeniden katıldığı yarışmada Best Model of Turkey seçilmiştir. Daha sonra katıldığı Best Model of The World yarışmasında ikinci olmuştur.

Burak Özçivit, hayata modellik yaparak atıldı. İlk denemesinde gelecek vaat eden ünvanını alırken ikinci katılışında yarışmada birinci olarak gerçekten gelecek vaat ettiğini herkese kanıtlamış oldu.

Oyunculuk Kariyeri


Daha sonra oyunculuğa başlayan Özçivit, ilk deneyimini Eksi 18 dizisinde yaşamıştır. 2007’de vizyona girmiş Musallat filminde rol almıştır. Daha sonra ise Kanal D’ de yayın giren Zoraki Koca dizisinde rol almıştır. 2008 yılında Zoraki Koca dizisinde, yaz aylarında ise Baba Ocağı dizisinde karakterlerine can vermiştir. Daha sonra Gossip Girl dizisinden esinlenen Küçük Sırlar dizisinde Çetin karakteriyle baş rollerden birini oynamıştır. 2011-2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkaçoğlu karakterine can vermiştir. Daha sonra filmi için hazırlıklara başlanmıştır. Yükseklere doğru tırmanan Özçivit, en büyük patlamasını Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde yaşamıştır. Hayatının aşkı Fahriye Evcen ile de orada tanıştığını unutmayalım. Çalıkuşu’nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen ile 2015’te Aşk Sana Benzer isimli bir sinema filmiyle beyaz perdeye geri adım atmıştır. Daha sonra 2015-2017 yılları arasında Neslihan Atagül ile başrollerini paylaştığı Kara Sevda dizisinde rol almıştır. Şu anda Kuruluş Osman dizisinde Osman karakterine can vermektedir.

Burak Özçivit, ilk patlamasını Çalıkuşu’ nda yaşadı ve böylece hem ulusal hem de uluslarası çok büyük başarılar elde etti. Fahriye Evcen ile de Çalıkuşu dizisinde tanıştılar.


Aşk ve Aile Hayatı


2015 yılında Fahriye Evcen ile bir ilişki içerisine girmişlerdir. 29 Haziran 2017 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda çiftimiz dünya evine girdiler. 2019’da ise Kamran ismini verdikleri oğulları dünyaya gelmiştir.

Burak Özçivit 2017 yılında dünya evine girdiği ve beraber bir oğulları olan Fahriye Evcen ile bir evlilik içerisinde.

Burak Özçivit’ ten bahsedip de Fahriye Evcen’ den biraz bahsetmemek olmaz.

Güzel oyuncu, anne tarafından Çerkes, baba tarafından Kavala göçmeni. 4 Haziran 1984′ te dünyaya gelmiş güzel oyuncumuz. Sosyoloji Bölümü’ nde okurken Oya Akdoğan’ ın tanıştırdığı yapımcıdan sonra dizi teklifleri almaya başlayınca okulunu dondurdu ve annesiyle beraber Almanya’ dan İstanbul’ a taşındı ve yerleşti. İlk büyük patlamasını Yaprak Dökümü’ nde yaptı ve bu dizi onun tanınmasında çok yardımcı oldu. Başarılı oyuncumuzu hala Necla olarak tanıyıp bilenler bile var. İlk sinema deneyimini 2008′ de Cennet filmiyle yaşadı. Almanya’daki üniversite eğitimini tamamlamayan Fahriye Evcen, Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümü mezunudur. 2013′ te rol aldığı Çalıkuşu dizisinde Burak Özçivit ile tanıştı. İkili daha sonra Aşk Sana Benzer adlı bir film daha çektiler.

Fahriye Evcen, Türkiye’ ye kendini Yaprak Dökümü’nde hayat verdiği Necla rolüyle tanıtmış Türk oyuncudur. Şu anda Burak Özçivit ile bir oğulları vardır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.