NeGibi.Com’ da Günlerden Ala Makeup Studio !

Youtube dünyasından birçok ünlü tanıyoruz. Ancak Ala Tokel samimiyeti, şıklığı, hoşluğu, makyaj ürünlerini iyi tanıması, fikirlerini açıkça söylemesiyle kısa zamanda popüler oldu ve sevilmeyi başardı. Sonrasında youtube hayatıyla birlikte uzmanlaştığı makyaj bilgisiyle bir makeup studio açtı. Peki bu güzel youtuber kimdir ?

Ala Makeup Studio Açılış !

Makeup Studio Açılış

Ala Tokel’ i hepimiz Youtube kanalından tanıdık. Ünlü youtuber herkes gibi birçok zorluklar atlatarak buralara kadar gelmiştir. Ancak hiçbir zaman yaşadığı zorlukları ne bize ne de kariyerine yansıtmıştır. Ülkede görmek istediğimiz güçlü, başarılı, azimli, tuttuğunu koparan kadınlardan biri de Ala Tokel’ dir. Gerek özel hayatında gerekse meslek hayatında yaşadığı tüm bu zorluklara rağmen kariyerinde hep ileriye gitmeyi başarmıştır. Maalesef ki ülkemizde hala kadınların bir şeylerini başaramayacağını düşünen insanlara rağmen kadınlarımız başarılarıyla cevaplarını veriyorlar. Bu kadınlardan biri de Ala Tokel ! Hayatına sadece Youtube’ yle devam etmeyerek mesleğini ilerletip birçok makeup studiosu açtı.

Ala Tokel başarıdan başarıya koşuyor !

Yaşının gençliğinin umutsuzluğuna boyun eğmeyerek başarılarına bir bir devam etti. 4 ay önce 2. yılı kutlanan Ala Makeup Studio hem tasarımıyla hem de çıkardığı işlerle bütün kadınlara ışık oluyor. Sadece kendi başına değil yanında birçok kadınla birlikte şu anda tam 5 tane studiosu var. Kendisinin güçlü olduğu gibi yanında birçok güçlü, başarılı, yetenekli kadınlarla görsel şölen yapmaya devam ediyor. Kendi markasıyla büyüyerek hizmet vermeye devam ediyor. İstanbul/ Arnavutköy, İstanbul/ Bağdat Caddesi, Samsun/ Atakum, İzmir/ Konak, Ankara/ Çankaya şehirlerinde hizmet vererek giderek büyüyor. Bu büyümeyi bir kadın olarak gururla izliyor ve destekliyorum. Amerika hariç Avrupa’ da bile bulamayacağınız makyaj ürünlerini bizler için hizmete sunuyor. Bunun için bir workshop bile düzenliyor. Makyaj malzemeleri ve eğitim Ala Tokel’ den olan workshoplar düzenleyerek makyaj konusunda ilham olmak dışında eğitim vererek yardımcı da oluyor. Gelin önce studio dizaynına daha sonra da yapılan başarılı işlere bakalım.

Başarıdan Başarıya koşan Ala Tokel’in Meşhur Studiosu !

Başarılı makeuper, ınfluncer ve youtuber olan Ala Tokel güzel tarzını studiolarına da yansıtmış. Studioların tamamını kendi zevkine göre dizayn eden Tokel’ in işleriyle birlikte studiolarının bu denli özgün, farklı, yaratıcı olması gelen konukların da dikkatinden kaçmamıştır. Pelin Akil, Danla Bilic gibi birçok ünlü ismin de Ala Studio’ ya gelerek dizayna bayıldıklarını söylemişlerdir. Adeta bir ev bir yuva havası veren studio dinlenip huzur bulmak için de harika bir yer. Studionun bir odası etnik desenlerle kaplıyken diğer kısmı sarmaşıklarla kaplanarak daha bohem bir hava verilmiştir. Başka bir oda daha modern, bazı eşyalarla da geleneksele kaçılmıştır. Kısacası studio birçok dekorasyon stilinin karışımı içerisindedir. Bu kadar çok dekorasyon stilinin bir arada olması bir karmaşa içerisinde olmak yerine hepimize ilham kaynağı olmuştur. Ala Tokel, kendi yaratıcılığını hem işinde hem de dekorasyon zevkinde hepimize kanıtlamıştır. Biraz da bu studio da ne işler yapıldığına bakalım.

İlham Kaynağı Olabilecek Makyaj ve Nail Artlar !

Ala Tokel makeup studiosunda makyaj çeşitlerini de ayırarak yapmaktadır. Ekspress makyaj, gece gündüz makyaj, gelin makyajı, nişan makyajı ve kına makyajı olmak üzere ayırmaktadır. Açık söylemek gerekirse çoğu makyaj yapanlar nişanda da kınada da aynı makyajı yapıyorlar. Bu şekilde ayrım birçok insana yardımcı olmaktadır. Ekspress makyaj yaparken yoğun makyaj gerektirmeyen yerlere, seçilen tek bir bölgeye odaklanıp geri kalan yerlere dokunmadan 20 dakika süren bir makyaj olarak ayrılmıştır. Gece gündüz makyajı ekspress makyaja göre daha farklı ürünler kullanılarak her bölgenin dikkatli bir şekilde detaylandırıldığı ve en fazla 60 dakika süren bir makyaj olarak belirlenmiştir. Kına makyajı ise gece gündüz makyajına göre daha dayanıklı bir makyajdır. O kadar harekete rağmen bozulmayan bir makyaj tercih edilmiştir. Nişan makyajı hem eve hem de dışarıda kutlamaya da uygun olan, dayanıklılığı ikisi için de yeterli olan bir makyaj türü seçilmiştir.

Sanatsal Makyajlar !

Sadece özel günleri kurtarmak için değil de show amaçlı yapılan sanatsal makyajlara gelelim… Yapılan makyajlar tablo gibi duruyor. Yaratıcılık bir yana Ala Tokel aynı zamanda çok yetenekli biri. Yapılan makyajlar aşırı ustalık, aşırı zaman ve sabır gerektiren makyajlar. Görülen bu sanatsal makyajlar önünde saygıyla eğilebilirim. Her detayına kadar düşünülmüş ve her detayına kadar ince bir işçilik gerektiren sanat eserleri çıkmış ortaya adeta.

Ala Nail Bar İle Tırnaklarınızı Tanıyamayacaksınız !

Elleri bakımlı gösteren şey aslında tırnaklardır. Birçok kadının tırnak kırılma, oje sürememe gibi problemleri vardır. Ala Nail Bar makyaj da gösterdiği sanatsallığı tırnaklarda da göstermeye devam ediyor. Tırnaklarda şaheser yaparak adeta tırnakları baştan yaratıyor. Makyajda gösterdiği özeni tırnaklarda da göstererek ince işçilikle tırnaklarımızı bir tablo haline getiriyor. Tırnaklarınızda değişim görmek istiyorsanız Ala Nail Bar’ ı güvenle tercih edebilirsiniz.

Doğal Kirpikler ve Kaşlar !

Makyaj dışında Ala Tokel kirpik ve kaşlarınız için de yepyeni, doğal ve güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Yaptığı ince işçiliğiyle birlikte önce kirpik liftingi ile kirpiklerinizin doğal bir görünümle upuzun görünmesini sağlıyor. Şubat ayından bu yana ise kaşlarınıza da el atarak kaş seyrekliğine ve kaş dizaynına çözüm olan kaş laminasyonunu da yaparak hizmette sınır tanımıyor. Peki birçok konuda yol gösterici ve ilham kaynağımız olan Ala Tokel kimdir ?

Başarılı Kadın Girişimci Ala Tokel Kimdir ?

Ala Tokel’in Ala Makeup Studio’ da çekilen bir pozu

Ala Tokel 3 Aralık 1994 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelmiştir. 26 yaşında olan başarılı girişimci ilköğretimini Doğa Koleji’ nde, lise öğretimini ise Erenköy Kız Lisesi’ nde tamamlamıştır. Üniversiteyi Kadir Has Üniversitesi’ nde Yeni Medya bölümünden mezun olmuştur. Babası İstanbul’ lu, annesi ise İranlı’ dır. Kız kardeşi Tara ve Ala Tokel’ in simi Farsça’ dan gelmektedir. İsmini anlamı güzel demektir. İş hayatına Youtuber olarak başlayan Ala Tokel daha sonra güzelliği keşfetmek isteyen kadınlar için ülkemizde bulunmayan makyaj ürünleri ve değişik makyaj stilleriyle hizmet vermektedir. Youtube kanalından makyaj, cilt bakımı ve güzellik için birçok tiyolar veren videoları, vlogları ve başarılarıyla şu anda tam 243 bin abonesi bulunmaktadır.

Pelin Akil ve Danla Bilic’ ten Ala MakeUp Studio’ ya Ziyaret !

Ünlü oyuncu ve sunucu Pelin Akil makyaj için Ala Tokel’ i tercih etti. Birkaç kere Ala Makeup Studio’ ya giderek özel günlerini Ala yokel’ le tamamladı. Hem dizaynını hem de makyajını çok beğendiğini söyleyen Pelin Akil Ala Tokel’ i tercih etmeye devam ediyor.

Ala Makeup Studio’ da Danla Bilicten bir kare

Ünlü youtuber ve ınfluncer olan Danla Bilic bir vlogunda Ala Makeup Studio’ ya gitti ! Studioda bulunan salıncakta sallanarak ve Ala Tokel’ le sohbet ederek bir vlogunu tamamladı. Vlogunda kameramanına beni değil etrafı çek demesiyle studio dekorasyonuna ne kadar hayran kaldığını belirtti.

Kliplerde Oynadı !

Sefo- Geri gel şarkısından bir kare

Güzel ınfluncer yakın arkadaşı Sefo’ nun birçok klibinde oynayarak klipleri reklendirmeyi başardı. Dansları, tarzı, saçı, makyajı ve kıyafetleriyle oynadığı kliplerde bize görsel şölen yaşattığını söyleyebiliriz. Ünlü şarkıcı Sefo’ nun Rest, Geri Gel, Derdi Ne ? kliplerinde oynayarak arkadaşı Sefo’ yu şarkılarında da yalnız bırakmadı. Bunun dışında JAKO ve hem youtuber hem de şarkıcı olan Berkcan Güven’ in Işıklarım Ol şarkısının klibinde de boy gösterdi. Ala Tokel sadece bir işle değil birden fazla işle uğraşarak, kendi ayaklarının üstünde çok güçlü bir şekilde durarak hepimize yol gösterici olmuştur. Kadınların gücünü bir kez daha Ala Tokel ile kanıtladık !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.