NeGibi.Com Tanıtım Yazısı Alımı Açıldı! Tanıtım Yazısını Kimler Almalı?

Tanıtım yazıları, genellikle bir şirket tarafından veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından bir çözümün, ürünün veya hizmetin özelliklerini tanıtmak veya vurgulamak için verilen bilgilendirici bir belgedir. Teknik raporlar genellikle potansiyel müşterileri belirli bir ürün, hizmet, teknoloji veya metodoloji hakkında daha fazla bir bilgi edinmeye ya da satın almaya ikna etmek için kullanılan satış ve pazarlama belgeleri olarak yazılmaktadır.

Tanıtım yazıları bilgilendiricidir.


Tanıtım yazıları, bir satın alma işleminden sonra kullanıcıya destek sağlamak için geliştirilmiş bir kullanım kılavuzu veya başka bir teknik belge olarak değil, satıştan önce bir pazarlama aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Tanıtım yazıları, ürünün veya hizmetin özelliklerini tanıtmak veya vurgulamak için verilen bilgilendirici bir belgedir.

Kimler Tanıtım Yazısı Almalı?

 • Finansal Hizmetler
 • Sağlık Hizmeti
 • Sigorta
 • İmalat
 • Perakende
 • Teknoloji
 • Ulaşım
 • Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar
Birçok sektör tanıtım yazılarını kullanır.

Tanıtım Yazılarının Temelleri

Tanıtım yazılarının amacı, belirli bir ürünü, hizmeti, teknolojiyi veya metodolojiyi tanıtmak ve mevcut ve olası müşterilerin kararlarını etkilemektir. Birçok teknik inceleme, bir üretici ile toptancı arasında veya bir toptancı ile perakendeci arasında olduğu gibi B2B (işletmeden işletmeye) pazarlama amaçları için tasarlanmıştır. Tanıtım yazıları, diğer şirketi belirli bir teklifin (bir ürün veya teknoloji gibi) belirli bir iş problemini çözmek veya belirli bir zorluğu ele almak için üstün olduğu konusunda bilgilendirmek ve ikna etmek için kullanılır.
İlgili olarak B2B (işletmeden işletmeye) pazarlama, teknik raporlarda üç ana tipi vardır: Backgrounder, belirli teklifinin teknik özelliklerini açıklamak; bir teklife ilişkin ipuçlarını veya noktaları vurgulayan numaralandırılmış listeler; ve ortak bir iş veya teknik zorluğa gelişmiş bir çözüm getiren sorun / çözüm teknik incelemeleri.


Tanıtım yazıları, broşürler gibi diğer pazarlama malzemelerinden farklıdır. Broşürler ve diğer materyaller gösterişli olabilir ve bariz satış konuşmaları içerebilirken, bir teknik rapor, belirli bir teklifin bir probleme veya zorluğa yaklaşmanın veya çözmenin daha üstün bir yöntemi olduğuna dair ikna edici ve gerçeklere dayalı kanıtlar sağlamayı amaçlamaktadır. Genel olarak, tanıtım yazıları en az 1.500 – 2.500 kelime uzunluğundadır ve daha akademik bir tarzda yazılır.

Tanıtım yazıları, broşürler gibi diğer pazarlama malzemelerinden farklıdır.


Şirketinizin Tanıtım Yazılarına İhtiyacı Var Mı?

İşte size cevabı verebilecek üç basit soru:

 • Yeni bir şey mi satıyorsun?
 • Karmaşık bir şey mi?
 • Pahalı bir şey mi?

Nispeten yeni, karmaşık veya pahalı herhangi bir şey satan herhangi bir B2B (işletmeden işletmeye) satıcısı, bir teknik incelemeden yararlanabilir. Bir ürün, bir hizmet, bir teknoloji veya bir metodoloji satıyor olsanız da yine de bir tanesine ihtiyacınız var. Bu tanıtım yazısını ister potansiyel müşteriler oluşturmak, rakiplerden sıyrılmak, ister uzun bir satış döngüsü aracılığıyla bir müşteri adayı yetiştirmek veya çimento satışlarına yardımcı olmak için kullanın, yine de bir tanesine ihtiyacınız var. İşte nedeni:

Tanıtım yazıları, diğer şirketi belirli bir teklifin (bir ürün veya teknoloji gibi) belirli bir iş problemini çözmek veya belirli bir zorluğu ele almak için üstün olduğu konusunda bilgilendirmek ve ikna etmek için kullanılır.


Soru 1: Yeni Bir Şey Mi Satıyorsunuz?

Bir şey yepyeni olduğunda, araştırmak kolay değildir. Ticaret dergilerinde makale ve bununla ilgili kitap yok. Ziyaret edilecek forum veya web sitesi yok; onu tanıtacak ticaret birlikleri yok. Bunlar var olduğunda ve teklif iyi bilinir hale geldiğinde, bu olursa, tanıtım yazılarına olan ihtiyaç azalır. Örneğin, ERP 1990’ların başında MRP-II’nin yerini almaya başladığında, teknolojinin en ileri noktası olarak kabul edildi. ERP’nin MRP-II’yi finans, İK (insan kaynakları), mühendislik ve proje yönetimi gibi yeni alanlara nasıl genişlettiğini açıklamak için büyük bir tanıtım yazısı yazıldı. Günümüzde dergiler ERP’yi tanımlama zahmetine artık girmiyor.
Bunu öğrenmek için pek çok kaynak var: makaleler, kitaplar, web siteleri ve forumlar. Artık kimse ERP’yi açıklayan tanıtım yazıları yayınlamıyor; şimdi tekliflerinin nasıl ERP’nin ötesine geçtiğinden bahsediyorlar.

Genel olarak, tanıtım yazıları en az 1.500 – 2.500 kelime uzunluğundadır ve daha akademik bir tarzda yazılır.


Soru 2: Karmaşık Bir Şey Satmak Mı?

Bir teklif karmaşık olduğunda, potansiyel alıcıların onu anlamak için yardıma ihtiyacı vardır. Ürün, hizmet, teknoloji veya metodoloji, sadece ona bakmaktan kendini belli etmez. Zamanla, bu teklif metalaştırılırsa ve tüketici düzeyinde ürünlere dönüştürülürse, bununla ilgili tanıtım yazılarına duyulan ihtiyaç ortadan kalkar.
Örneğin, ilk endüstriyel robot 1961’de New Jersey’deki bir GM fabrikasında çevrimiçi oldu. Kurmak, programlamak, ayarlamak ve bakımını yapmak için büyük bir uzman ekibi gerekiyordu. Bahse girerim karmaşıktı ve çok fazla açıklama gerektiriyordu. Şüphesiz endüstriyel robot satan her şirket, ilk robotları açıklamaya yardımcı olmak için birçok teknik belge kullandı. Bugün, RoboRaptor oyuncak dinozoru herhangi bir ilgili mağazasından satın alabilirsiniz. Bu, çocuklar için B2C ürünü olarak yeniden paketlenen robotik teknolojidir.
Elbette, bir kullanım kılavuzu ile birlikte gelir. Ancak hiçbir ebeveyn, çocuk oyuncağıyla ilgili bir tanıtım yazısı okumaz. Sadece çocuklarının gözlerinin parladığını gördüklerinde izliyorlar.

Bir ürün, bir hizmet, bir teknoloji veya bir metodoloji satıyor olsanız da yine de tanıtım yazısına ihtiyacınız var.


Soru 3: Pahalı Bir Şey Mi Satacaksınız?

Bir şey pahalı olduğunda, onu satın almak büyük bir karar alır. Bu karar muhtemelen üst yönetimi ve belki de çeşitli departmanlardan seçilmiş bir seçim komitesini içerir. Herkesin soruları olacaktır. Bu nedenle, tanıtım yazıları, bir satıcının “en iyi yanıtlarını” doğrudan toplantı odasına iletmenin harika bir yoludur. Zamanla, bu teklifin fiyatı herhangi bir küçük işletmenin karşılayabileceği noktaya düşerse, teknik incelemelere olan ihtiyaç büyük ölçüde azalır.
Örneğin, Goldfinger’da James Bond bir lazer tarafından tehdit edildiğinde, bunlar hala yalnızca süper kötü adamların gizlendiği yerlerde bulunan oldukça pahalı eşyalardı. Goldfinger, “Doğada bulunmayan olağanüstü bir ışık yayan endüstriyel bir lazere bakıyorsunuz. Ay’da bir noktayı yansıtabilir… veya daha yakın mesafeden, sağlam metali keserek.’’
İlk ticari lazer aslında beş yıl sonra, 1969’da kullanılmadı. Bu noktada, endüstriyel bir lazer satın almak çok önemliydi. Bu, satıcıların bu pahalı yeni B2B (işletmeden işletmeye) aracı hakkında teknik incelemeler oluşturması için mükemmel bir zamandı. Günümüzde lazerler tıbbi, araştırma ve üretim prosedürleri için rutin olarak kullanılmaktadır. Bir satın alma kararı, özelliklere, satıcının itibarına ve fiyatına bağlıdır.

Tanıtım yazıları birçok yarar sağlar.


Pazarlama Stratejinizde Teknik Dokümanlar Kullanmanın 4 Faydası

Teknik raporlar potansiyel müşteriler oluşturur:
Tanıtım yazıları kullanmanın muhtemelen en popüler faydası budur. Hem uzun bir dergi makalesi şeklinde eğitici içerik hem de kurumsal broşür şeklinde doğrudan pazarlama materyali içerdiklerinden, yüksek bir dönüşüm oranına sahiptirler. Öğrenmenin ardından ikna etme kombinasyonu, onları mevcut en güçlü pazarlama araçlarından biri yapar.

Teknik raporlar potansiyel müşteriler oluşturur.


Tanıtım yazıları uzmanlığı yayar ve düşünce liderliği oluşturur:
Potansiyel müşteri oluşturmak için her zaman bir tanıtım yazıları kullanılması gerekmez. Uzmanlığı yaymak ve daha iyi bir marka imajı oluşturmak için de kullanılabilir. Tanıtım yazılarının sonunda, ikna edici bir broşür yazmak yerine şirketinizin kısa bir tanımını yazabilirsiniz. Bu, insanların şirketinizin ne yaptığını anlamalarına yardımcı olacak ve alanınızdaki kimlik bilgilerinizi ve uzmanlığınızı göstermenize izin verecektir.

Çok az tanıtım materyali içeren bu tür teknik incelemeler, uzmanlığınızı sergileyeceği ve sizi bu alanda fikir lideri olarak belirleyeceği için dolaylı olarak potansiyel müşteri oluşturmaya da yardımcı olabilir. Ve hepimizin bildiği gibi, insanlar uzmanlarla çalışmayı sever. Kendinizi güvenilir bir danışman ve uzman olarak ne kadar konumlandırırsanız, potansiyel müşterileriniz markanızla o kadar çabuk bir ilişki kuracaktır.

Tanıtım yazıları uzmanlığı yayar.


Teknik raporlar bir posta listesi oluşturmanıza yardımcı olur:
Genellikle bir posta listesi oluşturmak çok zor bir iş olabilir. Birini sadece güncellemeleri almak için bülteninize kaydolmaya ikna etmek çok fazla alıcı çekmez. Ancak kaydolma karşılığında ücretsiz bir hediye verirseniz, bu çok daha fazla abone edinmenize yardımcı olabilir. Dolayısıyla, tanıtım yazınız varsa, bülteninize kaydolduktan sonra insanlara sunulacak ücretsiz bir hediye olarak kullanabilirsiniz.
Bu yöntemi kullanarak birçok kişinin abone olmasını istiyorsanız, tanıtım yazınızın konusunun blogunuzla alakalı olduğundan ve hedef kitlenizi ilgilendiren bir şey içerdiğinden emin olmanız gerekir. Ayrıca, benzersiz ve kaliteli bilgiler içerdiğinden de emin olmanız gerekir, çünkü insanlar yalnızca ondan özel bir şey öğreneceklerini düşündüklerinde okumak isteyeceklerdir.

Teknik raporlar bir posta listesi oluşturmanıza yardımcı olur.


Tanıtım yazıları, orijinal araştırmaya uyum sağlamanıza olanak tanır:
Özellikle B2B (işletmeden işletmeye) alıcıları ve bir bütün olarak sektörünüzle ilgili olduğu için, genellikle orijinal araştırmanın önemi hakkında konuşuyoruz. Tanıtım yazısı, size bu orijinal araştırmayı görsel öğeler, destekleyici tartışmalar ve potansiyel müşterilerinizin sorunlu noktalarını ele alan yardımcı stratejilerle sunma fırsatı verir.
İnternet artık çok fazla ve yinelenen içerikle dolu, bu da duyulmayı ve bu gürültüyü kesmeyi zorlaştırıyor. Kendi orijinal araştırmanızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bir tanıtım yazısı gibi dikkatli ve düşünülmüş bir formatta yayınlamak, markanızı yükseltecek ve bu konuda bir otorite olarak rekabet avantajı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bulgularınızı kendi tartışmalarını desteklemek için kullanmak isteyen diğer kaynaklardan geri bağlantılar oluşturmak için sizi daha iyi bir konuma getirir.
Bunlar, teknik incelemenizi kullanabileceğiniz dört güçlü yöntemdir. Bu yöntemlerin her biri trafiği artırmanıza, ilişkiler kurmanıza, uzmanlığı yaymanıza, sosyal kanıtı artırmanıza ve potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu yüzden hepsini kullandığınızdan ve teknik incelemenizden en iyi sonucu aldığınızdan emin olun.

Tanıtım yazıları, orijinal araştırmaya uyum sağlamanıza olanak tanır


Tanıtım Yazılarının Neden Böyle Bir Etkisi Var?

Teknik raporlar en çok bilimsel, teknik ve tıbbi endüstrilere odaklanan işletmelerde popüler olma eğilimindedir. Bu endüstriler kendilerini objektif istatistiklere, araştırmaya ve diğer ayrıntılı bilgilere borçludur, ancak herhangi bir işte bir teknik inceleme kullanılabilir. Odak noktası, insanları değerli bilgiler sağlarken bir hizmet satın almaya veya kaydolmaya ikna etmektir, ancak bilginin kendisi objektif olarak sunulur. Zor satış taktiği olarak kullanılmaz. Bunun yerine okuyucuları, kararın ne kadar iyi bir seçim olacağını göstererek nazikçe vermeye teşvik eder.

Tanıtım yazıları, bir ürünün veya bir satışın reklamını yapmaktan çok daha fazlasını yapabilir.


İyi geliştirilmiş tüm teknik incelemeler referanslar, istatistikler, veriler ve araştırmalar sağlar. Bu bilgiler, grafikler, çizelgeler, infograflar, dipnotlar ve alıntılar dâhil olmak üzere çeşitli formatlarda sunulabilir. Nesnel verilere olan bu güven, tanıtımın algılanan değerini artırır. Tech Target tarafından yapılan araştırmaya göre, insanların yüzde 73’ünden fazlası kişisel ihtiyaçları veya işleri için olası çözümleri araştırmak için teknik incelemeler, tanıtım yazılarını kullanıyor. Tüketicilerin neredeyse üçte biri, nihai kararlarında teknik incelemeleri en değerli bileşenlerden biri olarak değerlendiriyor. Ayrı bir çalışmada, eMedia, iyi geliştirilmiş teknik incelemeleri, tanıtım yazılarını okuyan insanların yüzde 93’ünün daha sonra bunları arkadaşlarına, aile üyelerine ve iş arkadaşlarına aktardığını keşfetti.

Tanıtımların odak noktası, insanları değerli bilgiler sağlarken bir hizmet satın almaya veya kaydolmaya ikna etmektir, ancak bilginin kendisi objektif olarak sunulur.


Temel Çıkarımlar

 • Tanıtım yazılarının amacı, belirli bir ürünü, hizmeti, teknolojiyi veya metodolojiyi tanıtmak ve mevcut ve olası müşterilerin kararlarını etkilemektir.
 • Broşürler ve diğer materyaller gösterişli olabilir ve bariz satış konuşmaları içerebilirken, bir teknik rapor, belirli bir teklifin bir probleme veya zorluğa yaklaşmanın veya çözmenin daha üstün bir yöntemi olduğuna dair ikna edici ve gerçeklere dayalı kanıtlar sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Genel olarak, teknik incelemeler en az 1.500-2.500 kelime uzunluğundadır ve daha akademik bir tarzda yazılır.
Peki, tanıtım yazısı nedir?

Kişisel ifadeniz tamamen sizinle ilgilidir, bu yüzden kişiliğinizi, deneyiminizi, başarılarınızı ve gelecekteki hırslarınızı sergilemek için kullanmalısınız. Bundan dolayı kişisel tanıtım yazısı büyük önem taşımaktadır. Peki bir kişisel tanıtım yazısı örneği var mı? İşte size örnek:

Sayın Yılmaz,

Benim adım Ayşe Öztürk ve şu anda XYZ Şirketin’de işe alım ortağıyım. Son üç yıldır işe alım uzmanı olarak çalışıyorum.

Büyük bir şirkette işe alım işinden kar amacı gütmeyen bir kuruluş için şirket içi işe almaya geçmekle ilgileniyorum. Eskiden ABC Şirketi için geliştirme aşamasında çalışıyordum ve mevcut becerilerimi benzer bir kar amacı gütmeyen kuruluşa taşımak isterdim. ABCD şirketi için bu tür işler yaptığınızı biliyorum ve bu alandaki deneyiminizden biraz bahsetmek isterim. Bilgilendirme amaçlı bir görüşme için sizinle görüşmek için bir zaman ayarlamayı çok isterim.

Özgeçmişimi incelemeniz için ekledim. Benimle e-posta (abcdefgh@email.com) veya telefon (555-555-5555) aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Tanıtım yazılarının içerikleri çeşitlilik gösterir.

Yukarıda özet olarak bahsettiğimiz tanıtım yazısı örneği, önemsiz gibi gözükse de kişisel tanıtım yazısı satın almanız kariyerinizde sizin işin önem teşkil eder. Kendinizi potansiyel bir yeni müşteriye veya işverene tanıtmak veya bağlantılarınızdan biri için aynı şeyi yapmak için tanıtım yazısı alabilirsiniz.

Blog tanıtım yazısı, blog hakkında bilgileri, paylaşım kategorisini vb. içerebilmektedir.

Peki, genel olarak tanıtım yazısı nedir? Bir kişisel tanıtım yazısı, akademik çalışmanıza veya iş becerilerinize aşina olan ve bir pozisyon için adaylığınızı onaylayabilen biri tarafından yazılan bir yazı olabilmektedir. Tanıtım yazısı, kariyerinizle ilgilenen insanlara, müşterilerinize veya çalışma hayatınızın oluşturduğu şirket profillerine hitaben yazılabilir veya başvurduğunuz pozisyon için uygunluğunuzu vurgulayan belirli beceriler ve deneyimler içerebilir. Tanıtım yazısı fiyatları, istediğiniz içeriğe göre değişkenlik gösterebilir.

Kişisel tanıtım yazıları ile şirket tanıtım yazıları farklılık gösterir.

Şirket tanıtım yazısı ise biraz daha profesyonel olmalıdır. Okuyucuya veya potansiyel müşterilere amaç ve hedefler belirtilir. Firma tanıtım yazısı örneği için akılda tutmanız gereken ipuçları şunlardır:

 • Bir patlama ile başlayın.: İlgi çeken ve okumaya devam etmek için bir neden oluşturan bir cümle ile açın.
 • Kendinizi, yazdığınız kişiye önemli terimlerle tanıtın: Mümkünse, önceki bir toplantıya veya karşılıklı tanıdıklara başvurun.
 • Potansiyel müşteriye onun için neler yapabileceğinizi söyleyin: Teklifinizi, ilgili özelliklerin bir listesini söylemek yerine, potansiyel müşterinin güvenebileceği faydalar aktararak açıklayın.
 • Mektubunuzu kısa tutun: Cümleleri kısa tutun. Paragrafları kısa tutun. Ve uzunluğu tek bir sayfayla sınırlayın.
 • Net bir noktaya gelin: Belki sadece teşekkür etmek istersiniz. Belki bir randevu ayarlamak istersiniz. Ya da belki iyi bir anlaşma duyurmak istersiniz.
Gazete tanıtım yazısı, halen tercih edilmektedir.

Eğer tanıtım yazısı yayımlama isteğiniz varsa, tanıtım yazısı paketleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gazete tanıtım yazısı, bugün gördüğümüz diğer tüm reklamcılık türlerinden daha uzun süredir vardır ve hala işletmelerin yapmayı düşündüğü ilk reklamcılık türlerindendir. Yeni şirketler ise daha çok site tanıtım yazısı satın almayı tercih etmektedir. Bu yazılar, bir ürünün veya bir satışın reklamını yapmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Her biri müşteri çekmek için gerçekten çok çalışabilir ve ardından onları tekrar tekrar geri getirebilir.

İstanbul tanıtım yazısı örneği nasıldır?

Örneğin bir İstanbul tanıtım yazısı, şehre gelen turistlerin ilgisini çekebilir, tanıtım yazısında yer alan işletmelerin, otellerin ve daha birçok yerin reklamını da yaparak çok amaçlı bir yazıya dönüşebilir. Örnek bir İstanbul kısa tanıtım yazısı şu şekildedir:

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Şehir, İstanbul ilinin 25 ilçesini kapsar. İstanbul Boğazı’nın hem Avrupa (Trakya) hem de Asya (Anadolu) yakasına uzanır ve bu sebeple iki kıtada yer alan dünyanın tek metropolüdür. İlk Boğaz Köprüsü olarak da bilinen Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy (Avrupa yakası) ile Beylerbeyi (Asya yakası) arasındadır.

Türkiye tanıtım yazısı örneği nasıldır?

Türkiye tanıtım yazısı örneği ise şu şekilde olabilir:

Türkiye, Avrupa ile Asya arasındaki geçiş kapısı olarak kabul edilen, Akdeniz’de, güneybatı Asya’da Anadolu yarımadası ve güneydoğu Avrupa’nın Balkan bölgesi boyunca uzanan bir Avrasya ülkesidir. Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz ile çevrilidir. İstanbul ve Ankara Türkiye’nin en önemli şehirleridir. İlk camiler, saraylar ve muhteşem hazineler, sultanlar ve gizemli haremlerle dolu şehirleri vardır. Ülkenin başkenti Ankara’dır. Türk halkı çok dost canlısı ve misafirperverdir, birçok ırktan ve dinden insanı kucaklamaktadır. Troya, Efes, Tarsus, Side gibi tarihi antik kentler ve daha birçoğu gezilip görülecek çok ilginç yerleri bulunmaktadır.

Şirket tanıtım yazısı biraz daha profesyonel olmalıdır.

Türkiye tanıtım yazılarının içerisine şehir tanıtım yazıları da eklenebilmektedir. Örneğin Antalya tanıtım yazısı, İstanbul tanıtım yazısı, Ankara tanıtım yazısı gibi seçenekler çoğaltılabilir. Şehirleri tanıtırken konaklamaya da yer verilebilir. Örneğin herhangi bir şehri tanıtırken X Şehri apart otel tanıtım yazısı gezginlerin işine yarayan bilgilerdir.

Tanıtım yazısı fiyatları, istediğiniz içeriğe göre değişkenlik gösterebilir.

Şehirlerin yanı sıra firma bazlı tanıtım yazıları da bulunur. Örneğin bilgisayar firması tanıtım yazısı o sektördeki şirketleri etkilemektedir. İşletmesinin veya yapmış olduğu işin tanıtım yazısını yayınlayanlar, piyasada daha öne çıkmaktadır. Bir bilgisayar firması tanıtım yazısı yazılırken dikkat edilebilecek bilgiler şunlardır:

 • Firma geçmişi
 • Yapılan işler/sunulan hizmetler
 • Çalışan kadrosunun uzmanlığı
 • Yapılan işlerin güvenilirliği

Ayrıca günümüzde artan blog sayfaları da tanıtım yazıları yazdırmaktadır. Blog tanıtım yazısı, blog hakkında bilgileri, paylaşım kategorisini vb. içerebilmektedir. Bu tanıtım yazıları bireyleri öne çıkararak potansiyel müşterilere veya okuyucuya ulaştırmaktadır. Bundan dolayı tanıtım yazısı satışı yapan kanallara ve sitelere sıklıkla başvurulmaktadır.

NeGibi.Com’dan tanıtım yazısı almak için: info@negibi.com adresine mail atabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.