Nemlendirici Etkisiyle Bal

Son güncelleme:

Yoğun tempodan bitap düşen, çevre kirliliğinden ve stresten etkilenen cildimize, doğal bir besin olan organik bal derman olmaktadır. Balın sağladığı mucizevi etkiler gerek saç maskeleriyle gerek yüz kürleriyle ortaya çıkmakta ve doğal yollarla uygulanabilmektedir. Örneğin evinizde hazırlayacağınız bal maskeleri, yorgun ve solgun gözüken cildinize canlılık kazandıracaktır ve hem de derinlemesine temizlik sağlayacaktır. Birçok uzman bal ile hazırlanan doğal kürleri tavsiye etmektedir ve doğru bir şekilde uygulanıp verilen oranlara dikkat edilirse istenilen sonuçlara ulaşılacağı görülmektedir.

Organik balın antioksidan özelliği bulunmaktadır.

Ürünlerinin insan sağlığına çok büyük etkileri olan arılar, doğada bulunan binlerce çiçekten ve çiçeklerin özlerinden toplayıp mucizevi bir besin olan balı üretmektedirler. Baldan kozmetik sektörü de yararlanmakta, kimi ürünlerin ana maddesi olarak da kullanılmaktadır. Bal, doğal haliyle bile bitki çaylarına tatlandırıcı olarak konulmakta veya öksürük kesici alternatif bir besin olarak da tüketilmektedir. Bunların yanı sıra bal, sadece yiyerek tüketilmemekte, besleyici ve canlandırıcı bir etkisinin olmasından dolayı güzellik maske ve kürlerinde kendisini göstermektedir.

Bal, içeriğindeki mineraller ile cildi besler.

 Bal ile yapacağınız maskeler, cildinizi derinlemesine temizleyecektir. Örneğin yarım tatlı kaşığı bal ve iki tatlı kaşığı nemlendirici kremini karıştırarak pratik bir maske yapabilirsiniz. Hem vaktinizden yemeyen hem de maddi anlamda bir harcama gerektirmeyen bu karışımı rahatça uygulayabilirsiniz. Temiz cildinize bu maskeyi sürerek 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygularsanız yeterli olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.