NEO Blok Zinciri Değerleri

NEO, eski adıyla Antshares, 2014 yılında Da HongFei ve Erik Zhang tarafından kurulmuştur. NEO, açık kaynaklı bir blok zinciri merkezi olmayan uygulama platformudur.

“Neo” kelimesi, eski Yunanca könekinden, “yeni”, “modern” ve “genç” anlamına gelen “νεο- “‘dan gelmektedir.

Ağ, bir dizi merkezi olarak onaylanmış düğüm arasında hisseli merkezi olmayan Bizans hata toleranslı (dBFT) konsensüs mekanizmasının bir kanıtı üzerinde çalışır ve saniyede 10.000’e kadar işlemi destekleyebilmektedir. NEO blok zincirinin temel varlığı, GAS jetonlarını üreten bölünemez NEO jetonudur. Ağda ayrı bir varlık olan bu GAS jetonları, işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir ve en küçük birim 0.00000001 ile bölünebilir.

NEO, resmi olarak Haziran 2017’de, geçmişi ve geleceği birleştirme fikriyle Antshares’ten yeniden markalandı.

Genesis Blok’ta toplam 100 milyon NEO oluşturuldu. 50 milyon NEO erken yatırımcılara satıldı ve kalan 50 milyon NEO akıllı bir sözleşmeye kilitlendi. Her yıl, NEO geliştirme ekibi tarafından uzun vadeli geliştirme hedeflerini finanse etmek için kullanılan maksimum 15 milyon NEO tokeninin kilidi açılır.

NEO özellik setinin özü, geliştiricilerin NEO blok zincirinde akıllı sözleşme uygulamalarını verimli bir şekilde dağıtmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıyan araçlar etrafında dönüyor.

NEO’nun, eski adı ANS’dir.

NEO Değerleri

Piyasa Değeri: $1,32B
Piyasadaki Arz: NEO70,54M
Toplam Arz: NEO100,00M
(24S) Hac.: $605,60M
Değ (7G): +8,59%

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.