Netflix Dışarı Çıkana Spoiler Cezası Verecek!

Koronavirüs nedeniyle evimizde kişisel karantina altındayız ve bu noktada en çok ziyaret ettiğimiz platformlardan biri de Netflix.

Haliyle Netflix’de Türkiye’de yükü artan internet altyapısını rahatlatmak amacıyla, telekomünikasyon ağları üzerindeki Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacak.

Netflix açıklamasında görüşlerine yer verilen Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, küresel kriz nedeniyle, sundukları hizmet kalitesini korumak ve ağlardaki trafiği azaltmak için yeni bir yöntem geliştirdiklerini açıkladı.

Florance, “Trafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek. Türkiye’de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin telekomünikasyon ağları üzerinde önemli bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Ayrıca Netflix Tayland’da ise farklı bir proje oluşturuldu.

Netflix Tayland, corona virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla kendilerini evde karantinaya almayıp dışarı çıkanlara spoiler cezası verecek.

Sosyal mesafeye dikkat çekmek ve daha fazla insan tarafından uygulanmasını sağlamak amacıyla Miami Ad School tarafından hazırlanan kampanya Netflix dizilerinin spoiler’larıyla dolu billboardlar oluşturuluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.