Deep Blue Club

Netflix’e Nasıl Girilir?

Son güncelleme:

Netflix nedir?  

Netflix  dijital platformu son yıllarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Teknoloji çağınıza girmemizle beraber internet üzerinde çok fazla platform bulunuyor. Bunlar dizi, film , oyun, test, gündem veya yemek konusunu içerebiliyorlar. Netflix de işinde oldukça başarılı olan bu platformlardan biri. Dizi ve film konusunda oldukça iyi aynı zamanda kendi orijinal içeriklerini üretmekle beraber Türk içerikleri de içerisinde barındırıyor. Bu da her türden izleyen için keyif verici oluyor. İster dizinizi ister Oscar ödüllü filminizi izleyin size kalmış. Aynı zamanda Netflix’ in orijinal içeriği olarak da pek  çok yararlı belgesel bulunuyor. En güzel yanlarından biri son dönemde hepimizin canını oldukça sıkan ve her yerde karşımıza çıkan reklamların Netflix’ te olmamasıdır.  Aylık olarak ödeme yapılır. İnternet üzerinden ödeme yapıldığından dolayı da kolaylık sağlar.   

Netflix Üyelik Tipleri

Netflix üyelik tipleri neler?

 • Temel üyelik: Tek cihaz olmak üzere telefonda , tablette , bilgisayarda veya TV’ de izleyebilirsiniz . SD çözünürlük sunar. 
 • Standart üyelik: İki cihaz olmak üzere telefonda ,tablette, bilgisayarda veya TV ‘ de izleyebilirsiniz.  HD çözünürlük sunar.  
 • Özel üyelik: 4 cihaz olmak üzere telefonda, tablette, bilgisayarda veya TV2de izleyebilirsiniz. Full ve Ultra HD çözünürlük sunar. 

Yukarıda belirttiğim üç üyelik tipinin de kendine has özellikleri bulunuyor kendinize en uygun olanı belirleyebilirsiniz . 

Netflix üyelik fiyatları? 

 • Temel üyelik: Ayda 29,99 tl. 
 • Standart üyelik: Ayda 40,99 tl. 
 • Özel üyelik: Ayda 54,99 tl. 
Netflix

Netflix Nasıl Üye Olunur?  

Her geçen gün kullanıcı sayısı daha da artıyor. Sizde Netflix rahatlığına kavuşabilirsiniz .  İşte şu şekilde ; 

 •  Ilk olarak Netflix’in resmi internet sayfası olan www.netflix.com‘ a giriyoruz.  
 • Direk karşımıza “Kayıt ol “veya “Oturum Aç” seçeneklerini  görüyoruz hesabımız olmadığı için üye ol seçeneğine  tıklıyoruz. 
 • Sonrasında ise sizden e- posta adresinizi ve şifrenizi isteyecektir. Kendinize uygun bir şifre belirlemeniz gerekiyor.  Bütün bilgilerinizi girdikten sonra mail kutunuza Netflix ‘ in gönderdiği aktivasyon kodu gelecektir. 
 • Mail’ e gelen aktivasyon kodunuzu onayladıktan sonra çıkan ekranda size en uygun olan planı belirleyin . Sonradan de istediğiniz gibi değiştirme hakkınız her zaman vardır. 
 • Son olarak ise size uygun olan ödeme yönteminizi seçip kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. 
 •  Ve artık hesabınız hazır. 
Netflix Hesap

Netflix internetsiz izlenir mi? 

Netflix dijital platformu internet üzerinde izleyebileceğiniz bir sürü içerik sunar. Ama bunu yanında çevrimdışı olarak yani internetsiz olarak da izleme imkanı sunar. Bu şu şekilde olur: indirebileceğiniz içerikler olduğu gibi indiremeyeceğiniz içeriklerde vardır. Bunlara Netflix karar verir. İndirmek istediğiniz içeriğin bilgilerinde zaten bunu görebilirsiniz. Ve bu sayede  kullandığınız cihaza indirdikten sonra internetsiz bir şekilde istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. İndirdiğiniz içerikler kullandığınız cihaza iner başka bir cihazdan izlemek için tekrar o cihaza indirmeniz gerekir. İndirdiğiniz içerikler yine Netflix ‘ in belirlediği şekilde süresi dolup artık izlemeye izin vermeyebilir. Ama tabi ki bunun da uyarısı önceden veriliyor.  

Netflix üyeliği nasıl iptal edilir? 

Üyeliğinizi iptal etmeye karar verdiğinizde  hiçbir ek ücret ödemeden işleminizi tamamlayabilirsiniz.  

 • Netflix ‘ e giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünde  ki “hesap “  kısmına gelin . 
 • Sonrasında ise “üyeliği iptal et “  seçeneğine tıklayın. 
 • Ekranda gördüğünüz  “iptal işlemini tamamla “  seçeneğine tıklayın ve işleminiz tamam.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.