Netflix’in Yeni Gözdesi: Kağıttan Hayatlar

Son güncelleme:

En İyisi Olmaya Aday

Netflix’in ne kadar popüler bir platform olduğunu ve içeriklerinin kalitesini büyükten küçüğe hemen herkes bilir. Türkiye’de bu furyaya katılan ülkeler arasında. Son yıllarda çıkan Türk dizi ve filmleri hem ülkemizde hem de dünyada oldukça ses getirdi. Aşk 101 ,Bir Başkadır gibi yapımlardan sonra gözler bu kez Kağıttan Hayatlar’a çevrildi.

Kağıttan Hayatlar 12 Mart 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan , yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı , başrollerini Çağatay Ulusoy ve Emir Ali Doğrul’un paylaştığı Türk yapımı dram filmi.

Kağıttan Hayatlar Oyuncuları Kimlerdir?

Günümüz Türkiye’sinin Gerçekleri

Kağıttan Hayatlar filmi karşımıza her ne kadar dram türünde konulmuş olsa da altta yatan çok net sosyal mesajlar mevcut.

Gerek ülkenin arka sokaklarındaki yaşam gerekse bu yerlerdeki insanların psikolojisi ki bunun bir çoğunu çocuklar oluşturmakta , gerçekleri sert bir dille gözler önüne seriyor.

Sokaktan Psikolojiye

İçerikte her ne kadar sokaktaki insanlar işlense de verilmek istenen mesaj çok daha farklı. Anlatılmak istenen filmin başından beri sokaktaki insanların , büyük küçük herkesin psikolojik durumu ve iç dünyaları. Ne yazık ki bu da tahmin ettiğimiz gibi sağlıklı değil.

Türk Dizileri Yükselişte

Kağıttan Hayatlar filminde de gördüğümüz gibi son zamanlarda çokça Türk dizi ve filmleri gündeme geliyor. Bir Başkadır ,50 Metrekare gibi yapımlardan sonra Kağıttan Hayatlar filmi de oldukça ses getireceğe benziyor. Bu da yurtdışına açılma konusunda hem oyuncular hem de ülke için önemli bir adım.

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Göz Ardı Edilemeyecek Oyuncu Performansı

Çağatay Ulusoy bu filminde daha önce alışık olmadığımız bir karakterle karşımıza çıkıyor. Kendisini bu kez İstanbul’da bir kağıt toplayıcısı olarak izliyoruz. Aynı zamanda sokakta yaşayan insanlara başka yönden bakmamızı sağlayacak bir iş.

Karakterimiz sokakta kağıt toplayan , böbrek yetmezliği olan , aynı zamanda çevresindeki çocuklara yardım eden biri.

Bir gün karşısına çıkan çocuklardan biri sayesinde kendi çocukluğuna ve yine bu sayede kendi iç dünyasına bir dönüt sağlıyor. Film bu yönden de psikolojiye ufak bir göz kırpıyor. İzlerken hem duygulandırıp hem de insanın kendisini , kendi iç dünyasını irdelemesini sağlıyor.

Alışılmışın Dışında Hayatlar

Su götürmez bir gerçektir ki herkes Türk dizilerinde iyi durumlu , varlıklı kesimleri görmeye çok alıştı. Bu yapım arka sokaklardaki hayatları gözümüze sokmayı amaç edinmiş gibi işleniyor. Bu da bir kez dönüp kendimizi sorgulamamızı , gözden kaçırdıklarımıza daha dikkatli bakmamızı sağlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.