O Suça 95 Bin Lira Ceza!

Son güncelleme:

Son dönemlerde farklı yollardan daha kolay para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da artıyor. Kolay yoldan para kazanmak isteyen kişilerin bir başka başvurdukları yöntem de hayvan kaçakçılığı. Farklı türlerin ülke içerisine sokulması ve bu sayede yüksek meblağlar kazanmanın peşinde olan kişiler için caydırıcı cezalar da bulunmakta.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Havaalanı’na kaçak saka kuşu sokmak isteyen bir Libyalı yakalandı. Saka kuşlarının İstanbul’da satılma amacıyla getirildiği öğrenildi. Kuşların bir bavul içerisine koyulduğu da yapılan arama sonucunda açıklandı. Saka kuşlarının birer karton içerisinde yer aldıkları ve üzerilerine de hava almaları için delik açtıkları görüldü. Kuşların ne yazık ki üçünün bavulun içerisinde havasızlıktan öldükleri görüldü. Kuşların bir Libyalı tarafından ülkeye sokulmak istendiği de kayıtlar arasına girdi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm saka kuşlarının doğaya serbest bırakıldığı da görüldü. Libyalı suçluya da para cezası kesildiği öğrenildi. Para cezasının da 95 Bin Lira olduğu öğrenildi. Canlıların doğalarını bozan bu durumun daha fazla yaşanmaması için ülkemiz içerisinde de bu gibi cezaların fiyatları arttırılmakta. Cezaların daha kolay bir şekilde caydırıcı olabilmesi adına para cezalarının daha yüksek fiyatlarda tutulduğunu görmekteyiz. Umuyoruz ki canlıların doğalarını bozan bu kişiler, caydırıcı cezalar sayesinde aynı suçları yeniden tekrarlamazlar ve ekosistemin bozulmasına neden olmazlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.