Ödüller Kralı: Bülent KAYA

Son güncelleme:
Bülent Kaya Kimdir?

Bülent Kaya, 14 Temmuz 1970 yılında Erzurum’da doğmuştur. Türk iş insanı, müzik yapımcısı ve turizm yatırımcısıdır. En önemlisi, 1969 yılında babası Aziz Kaya tarafından kurulan Azka Şirketler grubunun ikinci nesil yöneticisidir. 2003 yılından beri Azka şirketler grubunun yöneticisi konumundadır. Dilerseniz büyük iş adamıyla bütünleşmiş olan Azka Otel hakkında bilgi verelim.

AZKA OTEL

‘Yılın Turizm Babası’ olarak geçen Bülent Kaya, Azka Otel’in sahibidir. Çeşitli konserle, etkinliklerle pandemi döneminden önce zirveyi yakalayan Azka Otel ve sahibi Bülent Kaya diğer otel ve sahiplerine rakip bir biçimde zirveyi korumaktadır. Denize sıfır konumu ile Bodrum’un tam merkezinde gözde olan Azka Otel, 5 Yıldızlı konforu ile yılın 12 ayı hizmet vermektedir. Bülent Ersoy, Fedon, Seda Sayan gibi ünlü sanatçılar Azka Otel sahnesinde yer almıştır. Türk Edebiyatı içerisinde önemli yer tutan şair ve edebiyatçı Ataol Behramoğlu, Bodrum ile özdeşleşen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 131’inci yaş günü için hazırlanan özel etkinliğe Bülent Kaya’nın güzide oteli olan Azka Otel’de ağırlanması da oteli bir kez daha özel kılmıştır. Neticede, Bülent Kaya’nın sanata ve sanatçıya verdiği önemi bize göstermiştir. Bülent Kaya’nın himayesinde olan Azka Otel çeşitli ödüllere layık görülmüştür:

 • Türkiye Altın Marka Ödülleri ‘Yılın En İyi Turizm Markası
 • Golden Palm Awards ‘Yılın En İyi Turizm Markası’
 • Türkiye Spor Ödülleri ‘Yılın Çevre ve Spor Dostu Ödülü’
 • Marka Kent Bodrum ‘Yılın En İyi Turizm Markası’
 • MoonLife Dergisi ‘Yılın En İyi Turizm Markası’
 • Quality Dergisi ‘Yılın En İyi Turizm Markası’
Bülent Kaya

Azka Otel ile çeşitli ödüllere layık görülen Bülent Kaya, ‘Azka Müzik’ adlı bir müzik yapım şirketi kurmuştur. Azka Müzik Yapım çatısı altında Safiye Soyman, Faik Öztürk, Nihan Akın, Umut Açıkgöz, Cerem Onurluer, Murat Akgün gibi değerli isimlerin yapımcılığını üstlenmektedir. Azka Müzik Yapım şirketiyle beraberinde; Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri kapsamında ‘YILIN EN İYİ MÜZİK YAPIMCISI ÖDÜLÜ’NE layık görülmüştür.

Bülent Kaya Ödül

Azka Otel ve Azka Müzik Yapım ile çoğu başarılara imza atan Bülent Kaya, diğer çeşitli ödüllere layık görülerek başarısına başarı katmış ve katmaya devam etmektedir. Bülent Kaya’nın diğer ödülleri şu şekilde sıralanabilir:

 • 6. Altın Palmiye Ödülleri: Yılın İş İnsanı
 • Altın Zambak Ödülleri: Yılın İş Adamı
 • Altın Marka Ödülleri: Yılın Turizmcisi
 • 7.Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni :Yılın Turizmcisi
 • 2.Azerbaycan ve Türkiye Kardeşlik Ödülleri: Yılın En İyi Turizm Yatırımcısı

ödüllerine layık görülmüştür. Başarılı iş adamı örnek alınması gereken bir isimdir. Bugün ve gelecekte de ismi anılacak ve başarıları devam ederek gelecek nesillere örnek olacaktır. Bülent Kaya’nın adı ileriye taşınarak her zaman aklımızda kalacaktır.

Azka Otel ve Azka Müzik Yapım ile başarılara imza atan Bülent Kaya, çeşitli ödüllere de layık görülerek başarısına başarı katmıştır. Bülent Kaya’nın aldığı diğer ödüller şu şekilde sıralanabili

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.