Deep Blue Club

Öğrencilere Müjdeli Haber Valilikten Geldi, Okullar Tatil Edildi..

Son güncelleme:

Kar yağışının en etkili olduğu üç ilden öğrencileri sevindirecek haber geldi. Yoğun kar yaşığı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi. İşte Valiliklerden yapılan açıklamalar..

Van Valiliğinden Açıklama

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 10.02.2020 Pazartesi günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline idari izin verilmiştir” denildi.

Rize Valisi Çeber Hem Öğrencileri Hemde Sokak Hayvanlarını Düşündü

Rize Valisi Kemal Çeber sosyal medyadan öğrencilerin tatil isteklerini geri çevirmeyerek yaptığı açıklamada “”Sevgili öğrencilerim ve hemşehrilerim yoğun katılımınız, fotoğraflarınız, değerlendirmeleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. İlgili kurumların verdiği bilgiler, sizlerden gelen değerlendirme ve talepler neticesinde hepimizin ortak kararını hepimiz adına açıklıyorum. Rize Valiliği, öğrenciler ve biz Rizelilerin ortak değerlendirme ve kararı olarak;

” Devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı il merkezi ve köylerinde okulların 2 gün süre ile tatil edilmesine, Aynı kararın kamuda çalışan hamile ve engelliler için de idari izin olarak kabulünü, Dışarıdaki dostlarımız Sokak hayvanlarımız için herkesin uygun usulde, uygun yerlere yiyecek bırakmasına, İlçelerimizde de aynı veriler dikkate alınarak kararın Kaymakamlar başkanlığında tüm ilçe halkı ve öğrencilerce verilmesine, Yoğun katılım video fotoğraf ve değerlendirmeler için Rize kadar güzel Rizelilere ve birbirinden tatlı öğrencilerimize teşekkür edilmesine,  Öğrencilerimizin tatil boyunca hastalanmamaya dikkat ederek, karın tadını sonuna kadar çıkarmasına ama kitap okuma, ders tekrarı ve ödevleri ihmal etmemesine,
Rize Valiliği tarafından tüm katılımcılar adına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Trabzon’da Eğitime 2 Gün Ara Verildi

Yoğun kar yağının etkili olduğu Trabzon’da Valilik’ten yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla ilimiz genelinde 10 Şubat Pazartesi ve 11 Şubat Salı günleri, ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, eğitim öğretime 2 gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı günlerde idari izinli sayılacaktır” söylendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.