Öğrenciyken Yurt Dışına Çıkmanın Yolları

Dünyayı keşfetmek istiyorsunuz ama yoğun bir öğrencilik hayatınız var. Öyleyse bu durumu avantaja çevirip öğrenciyken yurt dışına çıkabilirsiniz. Özellikle Erasmus öğrenciler için mükemmel bir seçenek olacak.

Az parayla yurt dışına nasıl çıkılır? Öğrenciyken yurt dışına nasıl çıkılır? Üniversiteyi yurt dışında okumak mümkün mü? Yurt dışına çıkma yolları neler? Tüm bu soruların cevaplarını inceleyelim.

AIESEC ile yurt dışına çıkmak

AIESEC ile yurt dışına çıkmak

AIESEC üniversite öğrencilerinin 3. ve 4. sınıfta yurt dışına gönüllü çalışmak için gittiği, staj imkanı bulabildiği bir program olarak karşımızda. Türkiye’de toplam 13 şubesi bulunuyor AIESEC’in. Birçok sosyal projede gönüllü olarak çalışma imkanınız olacak ve iş tecrübesi edinebileceksiniz. Böylece hem farklı ülkeleri keşfe başlayabilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Erasmus ile yurt dışına çıkmak

Erasmus ile yurt dışına çıkmak

Erasmus ile bölümünüzün bir dönemini ya da bir yılını yurt dışında okuyabilirsiniz. Eğer üniverite öğrencisiyseniz, akademisyenseniz ya da yükseköğretim çalışanıysanız bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Hem okulunuza yurt dışında devam edebilir hem de yeni bir ülkeyi keşfedebilirsiniz. Yeni bir kültürü tanımak, yeni arkadaşlar edinmek ve öğreniminizi gittiğiniz yerde devam ettirmek sizin için avantaj sağlayacaktır.

Work And Travel ile yurt dışına çıkmak

Work And Travel ile yurt dışına çıkmak

Yaz tatilinde ne yapsam diye düşünüyorsanız Work And Travel’a başvurabilirsiniz. Hem arklı bir ülkeyi keşfetmek, hem de çalışıp para kazanmak için bu program büyük bir fırsat. Oradaki iş hayatınız bittiğinde kalan vakitte kazandığınız parayı harcayabilir ve yakındaki ülkeleri dolaşabilirsiniz.

Böylece hem çalışıp yeni insanlar tanıyacaksınız hem de para kazanıp yeni yerler göreceksiniz.

İnterrail ile yurt dışına çıkmak

İnterrail ile yurt dışına çıkmak

Bir tren bileti alıp avrupayı baştan sona dolaşın. Bunun için tatil olduğunuz bir dönemi kullanabilirsiniz. Yolculuğunuzu kendiniz yöneterek rotanızı belirlemek sizin elinizde olacak.

Hem uzun ve eğlenceli bir tren yolculuğu hem de yeni keşiflere açılan bir kapı İnterrail.

WORKAWAY ile yurt dışına çıkmak

WORKAWAY ile yurt dışına çıkmak

Gönüllü olarak çalışarak buna karşılık olarak da yemek ve konaklama ihtiyacınızın karşılandığı bir platform WORKAWAY. Farklı bir ülkede günde birkaç saat çalışabilir karşılığında konaklama ve yemeğinizi alabilirsiniz.

Böylece konaklama ve yemek için para ayırmanıza gerek olmaz, hem de yeni bir ülkeyi keşfedersiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.