Okay Yokuşlu Transferinde Cimbom’da Geri Sayım

Sarı kırmızılı takımda gündem olan Okay Yokuşlu transferi için çalışmalar sürüyor. Teknik direktör Fatih Terim, eski öğrencisini gelmeye ikna ederken, yönetim ile Celta Vigo arasında pazarlıklar da sürüyor. Takım antremanda iken 2 gündür bu antrenmanlarda yer almayan oyuncu, en yakın zamanda kulüplerin anlaşmasını bekliyor.

Okay Yokuşlu Türk milli futbolcudur.

Galatasaray, Etebo’nun ardından orta sahaya Okay Yokuşlu’yu almayı planlıyor. Fatih Terim, bir buçuk yıldır genç A Milli Takım’dan eski öğrencisi olan Yokuşlu’yu isterken, geçtiğimiz dönemlerde yapılan teklifleri Celta Vigo reddetmişti. Lakin takımlar bu kez anlaşmaya yaklaştı. UEFA anlaşması önümüzdeki sezon bitecek olan Cimbom, zorunlu satın alma opsiyonu ile işi sona getirmeye çalışıyor. İspanyol ekibe yaklaşık olarak 1 milyon euro kiralama bedeli öneren Cimbom, 4-5 milyon euro civarındaki opsiyonu gözden çıkarmış gözüküyor. İspanya basını yaşanan gelişmeler için Celta Vigo’nun rakamın biraz daha yükseltilmesini istediğini yazdı. Sarı kırmızılıların bu transferdeki en büyük kozu ise oyuncuyu ikna etmeden geçiyor. Teknik direktör Terim, bizzat Okay Yokuşlu ile görüşürken, yıldız isim iki gündür Celta Vigo’da antrenmanlara çıkmıyor.

La Liga ekiplerinden Celta Vigo forması giymektedir.

La Liga’da 26 Maç

Sarı kırmızılıların ihtiyaç duyduğu defansif orta saha için yüzleri güldürecek olan 26 yaşındaki Okay Yokuşlu, bir an evvel kulüplerin anlaşmasını bekliyor. Geçen sezon La Liga’da 26 maça çıkan ön libero, iki aisst yapmıştı. 2018 yılında Celta Vigo’ya 6 milyon Euro’ya giden Yokuşlu, teknik direktör Fatih Terim sebebi ile Türkiye’ye dönmeye sıcak baktı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.