Reklam Ver

Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı 81 şehre okulların açılma tarihi hakkında yazı gönderdi ve 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihe yer verildi.

Yayımlanan yazıya göre okullar 31 Ağustos 2020 günü açılacak ve 18 Haziran 2021 günü kapanacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tedbirlerin alınacağı ve kontrollü yaşam ile çocukların eğitimine destek verilmesi gerektiğini belirtti ve okulların açılacağı tarihin belirlenmesi ve okullara geri dönüş için şu açıklamada bulundu;

“Çocuklarımızın eğitim hakkı için en büyük millet ödevimiz olan ‘toplum sağlığımızı korumak’ hepimizin elinde.. 31 Ağustos’ta okullarımızın kapılarını açacak şekilde tedbirlerimizi alıyoruz. Kontrollü sosyal yaşam ile herkesi çocuklarımızın eğitimine destek vermeye çağırıyoruz.”

 

Yayımlanan yazı ile belirlenen yeni dönemin ilkokul, lise ve ortaokul için geçerli olduğu belirtildi.

Üniversiteler için YÖK’ün duyuru yayımlayacağı bildirildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, “Bakanlık olarak, şartların uygun olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos’ta başlamasını planladık.” açıklamasında bulundu. AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takviminin, 81 ile gönderilen genelgeyle duyurulduğunu belirtti.

Cengiz Mete, küresel çapta yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda okullardaki eğitim öğretime alınan tedbirler dahilinde ara verildiğini hatırlattı.

Koornavirüsle mücadele döneminde öğrencilerin, eş zamanlı olarak uzaktan eğitim aldığını belirten Cengiz Mete, EBA, TRT EBA TV ve canlı sınıf uygulamalarıyla ders içerikleri sunarken, etkinlik ve rehberlik saatleri, soru çözümleri, çeşitli destekleyici yayınları da süreç içerisinde sistemle bütünleştirdiklerini ifade etti.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.