Ölmeden önce yapılacaklar listesinde en başta yer alması gerekiyor bence çünkü gerçekten hani o herkesin beklediği ışığı görmek galiba bence bu olsa gerek.

Aralık-Mart ayları. Peki doğanın gökyüzünü rengarenk boyadığı muhteşem gösteri Kuzey Işıklarını İzlemek için gerçekten muhteşem yerler bulunuyor.Doğa harikası bir olay gerçekten insanın bu hayatta görmek isteyeceği nadir durumlar arasında yer alıyor doğanın nasıl mucizeler yarattığını insan gözü ile görmenin mümkün kılındığı bir doğa harikası 

Peki kuzey ışıkları hangi bölgelerden izlenir; 

Kuzey Kutbunun çok yakınında olan Alaska, biraz uzak bir bölge. Ancak bulunduğu bölge sayesinde Kuzey Işıkları’nı izlemeyi neredeyse garantiliyorsunuz.

Grönland, ziyaretçilerine Kuzey Işıklarını neredeyse yıl boyu ve neredeyse her yerinden sunan bir ada.

Ekim ve Şubat ayları arasında Norveç’in belli bölgelerinde Kuzey Işıkları izlenebiliyor. Ren geyiği ve Kutup ayılarını da görebileceğiniz bir hizmet sunuyor size.

Kuzey Işıkları Finlandiya’nın Kuzey kesimlerinden görülebiliyor ancak özellikle Kakslauttanen ve Luosto çok popüler bölgeler

Kuzey Işıklarının peşine düşecekseniz Kanada da uzak olmasına rağmen güzel bir sonuç. Vaid ediyor.

Evet bu bölgelerden gerçekten mucizeyi izleyebilirsiniz .size inanılmaz bir gezi vaad eden bölgeler soğuk ama sıkı giyinin bir şeycik olmaz.

43490cookie-checkÖlmeden Önce Görmeniz Gereken Tek Şey O Işık…