Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 5 Film Önerisi

Son güncelleme:

Bazı filmler insanların hayata bakış açısını ruhsal ve psikolojik olarak etkiler. Özellikle izlenilen filmlerin ruha ve psikolojiye olumlu katkıda bulunması tercih edilir. Dini veya fantastik olarak da seçimler yapılabilir. Ölmeden önce izlenmesi gereken birçok film mevcuttur. Ancak bunların arasında bazıları çok iyi ve titizlikle yapılmıştır.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu filmi ilk olarak izlenmesi gereken filmlerin başında gelir. Bu filmde tabii ki de Yunus Emre’nin Anadolu’da haykırarak söylediği aşk kelimesini hissedecek ve bunu yaşayabilme fırsatı yakalayacaksınız.

Çağrı Filmi

Çağrı filmi ile bu filmin sürekliliği ile beraber hayata bakış açınıza biraz daha katkı sağlayacaksınız. Bu film ile Hz. Hamza’nın, Peygamberimizde ki hüznünü hissedeceksiniz. Peygamber aşkını yansıtan bu güzel filmi mutlaka izlemelisiniz.

Somuncu Baba Aşkın Sırrı

Somuncu Baba aşkın sırrı, Somuncu Baba adı ile tanınan Şeyh Hamidi Veli’nin sırlarla dolu hayatı ve hayat yolculuğunu anlatan bir filmdir. İlahi aşkı arayışı ve ilgi çekici yol hikâyesi ile aşkın hissedilebileceği filmdir. Kürşat Kızbaz filmin yönetmeni ve Furkan Palalı filmin başrolüdür. Somuncu Baba aşkın sırrında İlahi aşkı her zerresine kadar hissedebilme fırsatı yakalayacaksınız.  Müritlik ve Mürşitlik yolunda ilerleyen ve ilerlemek isteyen insanların mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında gelir.

Hz. Muhammed Allah’ın elçisi S.A.V.

Hz. Muhammed’in çocukluğuna ait anıları ve hatıralarının bazı kısımlarını film alan bu konu oldukça muhteşem bir şekilde çekilmiştir. Hem Hz Muhammed’in genç yaşındaki hayata bakışı masumiyetini anlatan ve hissettiren bir filimdir. Filmin yönetmeni Majid Majidi’dir.  Bu filmin en önemli ve en güzel özelliklerinden biri de filmin sürükleyiciliğidir. Hz. Muhammed s.a.v. hayatının bir kısmını anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Çünkü hayatınıza güzel bir katkı sağlayacaktır. İlahi lezzeti tatma imkânı sağlayacaktır.

Muhammed The Last Prophet

Animasyon türünde olan ve Peygamberimizin hayatını anlatan bu filmi, hem çocuklarla hem de kendiniz izleyebilirsiniz. Epik olarak çekilen bu filmi mutlaka izlemeniz gerekir. Bu film en iyi İslami filmler arasında yer almaktadır. Bu film tarihi kurgu şeklinde çekilmektedir. Kaliteli İslami filmler bulmak oldukça zordur Ama bu film kaliteli filmler arasında yer almaktadır güvenle rahatla izleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.