Ontology Sistemi ve ONT Token

Ontology sisteminin para birimi, ONT token‘dir. ONT token ve Ontology’nin geliştirilmesinin amacı, riskleri ortadan kaldırmak veya en aza indirmek, güvenlik özelliklerini geliştirmektir.

Ontology yaratıcıları, bu sistemin çalışması için Çin Ethereum’u olarak bilinen NEO platformunu kullanmayı tercih etmişlerdir. Bu paranın yaratıcısı ise Çin merkezli Onchain şirketidir.

Blockchain sisteminde kullanılan farklı uzlaşım protokolleri bulunur. Bu sistemin yaratıcıları ise tüm protokolleri bir araya getirip kendi protokollerini oluşturmuşlardır.

ONT token, Ontology’nin para birimidir.

Ontology Değeri Nasıl?

2017 yılında piyasaya sürülen Ontology, zamanla değeri yükselen kripto paralardandır. Piyasada şu an 33. sırada yer almaktadır. 1 ONT= 0,8838 $ değer görmektedir.

Piyasa Değeri: $624,16M
Piyasadaki Arz: ONT699,03M
Toplam Arz: ONT0
(24S) Hac.: $167,86M
Değ (7G): -0,05%

Paranın yaratıcısı, Çinli Onchain şirketidir.

Ontology Riskli Mi?

Ontology sistemi, güvenlik açısından kendini ön plana çıkarmaktadır. Lakin Çinli bir yaratıcısı olması başka açıdan risk taşımasına sebep olmaktadır. Çünkü Çin, kripto para piyasasına sıcak yaklaşmamaktadır. Yatırım aracı olduğu için de her zaman risk bulunur.

Ontology almak için doğrudan Türk Lirası kullanılmamaktadır. İlk önce bitcoin satın alınarak işe başlanmalıdır. Daha sonra yurtdışı borsasına girilerek ONT satın alınabilmektedir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.