OpenDeFi’nin Yeni DeFi Girişimi : Reef Coin

Reef Coin ”Unifarm” havuzuna katıldığını duyurmuştur. Yani bu ne demek oluyor?

Bu havuzda katılımcılar 5 farklı jetonu toplayarak 1 proje jetonu satın alabilmektedir. Aynı zamanda varlıklarını Unifarm havuzuna yatıran kullanıcılar tabiki de kazançlı çıkacaklardır. Kullanıcılar stake etme sürelerine bağlı olarak %40 APY ve maksimum %50 APY kazanacaklardır. Bununla birlikte kullanıcılar ortak projeler listesinden istedikleri kadar tokeni ( farklı tokenlerde olabilir ) stake etme seçeneğine sahiptirler.

Reef Coin Nedir?

Reef analistler tarafından fikir olarak en beğenilen projelerden birisidir. Peki Reef’in ana fikri nedir?

Reef Coin Nedir?

Kullanıcılar merkezli ve merkezsiz borsalara girerek blockchain cüzdanı açmaktadır. O kadar çok borsa var ki kullanıcılar da hangi coini alacaklarını ve kayıt edeceklerini karıştırabilmektedir. Yeni gelen kullanıcılara ise bunları anlatmak ve paylaşmak daha zordur. İşte Reef projesi burada devreye girmektedir. ” Bütün bu karmaşayı ortadan kaldıracak tek bir ara yüz ve bütün istenilene ulaşabileceğimiz bir platform yaratmak. ” İşte Reef’in ana fikri budur.

Kullanıcı Reef’in web sitesine girerek kendisine bir Reef cüzdan edindikten sonra diyelim ki Reef coin almak istiyor:

Reef bize eğer Reef coin alıyorsak alım ve satım emirlerini gösterirken aslında var olan bütün merkezli ve merkezsiz borsaların göründüğü bir arayüz sunmaktadır. Yani biz alırken nereden alırsak alalım hepsini bir arada görmekteyiz. İşte Reef böyle büyük bir iddia sunmaktadır.

Yani Reef projesi tüm DeFi uygulamalarını tek bir yerde birleştiren bir platform oluşturmaya çalışmaktadır. Bu projeyle birlikte tek bir platformda çeşitli varlıkları satın almak, takas etmek, hisse almak, ödünç vermek gibi eylemleri gerçekleştirmek mümkün kılınacaktır.

Reef Projesinin Kurucusu Kimdir?

Reef projesinin CEO’su ve kurucu ortağı Denko Mancheski’dir.

Denko Mancheski kimdir?

Mancheski, DeFi ürünlerinin benimsenmesini engelleyen psikolojik engellere bir çözüm getirmiştir. Mancheski kullanıcıların baktıkları zaman kafalarının karışmayacağı, istediklerine daha kısa sürede ulaşabilecekleri bir platform yaratmayı amaçlamıştır. Bu yüzden de platform kripto varlık yönetimine yeni başlayan kullanıcılar için Al odaklı bir sistem içermektedir.

Reef Neden Polkadot Üzerine Kuruludur?

Çoğu DeFi projesi Ethereum ağında çalışırken Reef ise Polkadot ile çalışmaktadır. Peki Neden?

Reef Polkadot’ta dağıtım yapmayı seçmiştir.

Çünkü kullanıcı tabanına hız ve işlem maliyetleri açısından fayda sağlamanın bir yolu olarak görmüştür. Ethereum ağında giderek artan ücretler ve işlem süreleri sorunu yerine Polkadot’u tercih etmişlerdir.

Reef Coin Ne Kadar?

Reef Eylül 2020’de birçok halka açık özel satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık olarak 4,2 milyar Reef satılmıştır.

Reef coin değeri

Reef ilk açılışını 0,02792 dolar üzerinden yapmıştır. Bu da erken yatırım yapan yatırımcılara büyük avantajlar sağlamıştır.

Reef coin piyasa değeri

Reef bir ara düşüşe geçse de 2021 Ocak ayının sonundan itibaren fiyat olarak tekrar yükselmiştir.

Reef Coin Grafik

Reef Ve Binance Ortak Mı Oluyor?

Reef projesi birçok değerli ortaklığa sahiptir. Reef ekibi platformun yakında Binance Akıllı Zincir desteği sunabileceğini duyurmuştur. En büyük kripto borsalarından birisi olan Binance’in Reef ile ortaklığının büyük ses getireceği düşünülmektedir.

Tabiki bu ortaklığın Reef kullanıcıları için büyük yenilikler getirmesi beklenmektedir. Kullanıcılar ticaret yapmak istediklerinde Binance aracılık entegrasyonunu kullanarak kripto para birimlerinin kredi kartıyla satın alınabilmeyi deneyimlemiş olacaktır. Aynı zamanda Binance Access birçok farklı para birimini desteklediği için Reef platformu bu sayede tüm dünyaya yayılabilecektir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.