Otomatik Cerrahi Maske Yapma Makinesinin Parçaları Nelerdir?

Otomatik cerrahi maske yapma makinesi, cerrahi maskelerin yapımında koordine ve birlikte çalışan farklı parçalardan oluşmaktadır. İşte cerrahi maske yapım makinesinin ana parçaları:

Besleme Sistemi: Cerrahi maske yapım makinesini hammadde ile otomatik olarak besleyecek parçadır. Makineye beslemesi gereken doğru miktarları ve boyutları belirleyebilmektedir.

Elektrik Sistemi: Cerrahi maske yapım makinesine makineyi çalıştırmak için yeterli gücü sağlayacak ana ünitedir. Makine içinden akan güç miktarını kontrol edecek sigortalar ve anahtarlara sahiptir.

Hayatımızın artık bir parçası olan maskelerin üretimi çeşitlilik göstermektedir.

Kalıplama Sistemi: Bu sistem, cerrahi maskelerin kesilmesi ve şekillendirilmesinden sorumlu farklı tipte parçalardan oluşur. Programlama detaylarına göre ihtiyacınız olan doğru cerrahi maske boyutunu belirleyebilmektedir.

Kaynak ve Dikme Sistemi: Bu, makinenin tüm parçalarının birbirine eklenmesinden sorumlu olan kısmıdır. Farklı dikiş teknikleri kullanarak maskenin parçalarını birbirine dikebilir. Bunun dışında cerrahi maskelerin kulak halkalarını birbirine kaynak yapacağına da güvenebilirsiniz.

Maske yapım makinelerinin bir sistemi bulunur.

Taşıma Sistemi: Malzemeyi çeşitli istasyonlardan taşımak için korkuluklardan ve konveyör sistemlerinden oluşan taşıma sistemine güveneceksiniz. Ayrıca nihai ürünleri deşarj limanına kadar taşıyacaktır.

Baskı Sistemi: Makine, farklı bilgi formları ile cerrahi maskeleri basma özelliğine sahiptir. Cerrahi maskelerin doğrulanmış bilgilerle işaretlenmesi baskı sistemine bağlıdır.

Muayene Sistemi: Üretim süreci tamamlanır tamamlanmaz, makine cerrahi maskelerin kalitesini kontrol etmelidir. Cerrahi maskelerin kalitesinin üretim özelliklerine göre kontrol edilmesi muayene birimine bağlıdır. Bunun dışında, tahliye ünitesinden geçmeden önce bunları çeşitli şekil ve boyutlara ayıracaktır.

Deşarj Ünitesi: Son cerrahi maskeyi deşarj ünitesi aracılığıyla cerrahi maske yapma makinesinden alacaksınız. Bu, makinenin, paketleme gibi sonraki işlemler için nihai ürünü serbest bırakacak kısmıdır.

Cerrahi yüz maskesi yapma makinesi

Cerrahi Maske Yapma Makinesi Nasıl Çalıştığını Bileden Önce Bilinmesi Gerekenler

Cerrahi maske yapımının teknik yönleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız önemlidir. Makinenin nasıl çalıştığını anlamak için dikkate almanız gereken faktörlerden bazıları şunlardır.

Uygun Hammadde Alın

Öncelikle cerrahi maske yapım sürecinde kullanacağınız malzemenin türünü bilmeniz gerekir. Cerrahi maske yapmak için en iyi malzemeler, uygun hava geçirgenliğine ve daha iyi filtrelemeye sahip dokumasız kumaştır. Bunun dışında cerrahi maske yapım makinesini yapmak için malzemeyi kontrol etmeniz gerekir. Cerrahi maske yapım makinesi yapmak için kullanabileceğiniz en iyi malzeme paslanmaz çelik ve alüminyum alaşımdır.

Yüz maskesi yapma makinesini anlamak için bilinmesi gerekenler bulunur.

Üretim Hızı

Ayrıca cerrahi maskeleri üreteceğiniz hızı da göz önünde bulundurmalısınız. Bunun anlamı, cerrahi maske yapma makinenizi dakikada belirli sayıda maske üretecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, büyük ölçüde kullandığınız cerrahi maske yapım makinesinin türüne bağlı olacaktır. Örneğin, cerrahi maske yapma makinesinin hızını dakikada 35 maske üretecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ultrasonik Özellikler

Çoğu otomatik cerrahi maske yapma makinesi, cerrahi maskeleri yapmak için ultrasonik özelliğe sahiptir. Ultrasonik boyutları 20, 30 veya 40 KHz olabilen belirli bir aralığa da ayarlayacaksınız. Bu aynı zamanda makinenin maske üzerindeki kaynak özellikleri üzerinde de büyük bir belirleyici olacaktır.

Maskeler çeşitlilik göstermektedir.

Boyutlar

Bu durumda, üretmeniz gereken cerrahi maskenin boyutunu belirteceksiniz. Bu aynı zamanda cerrahi maskenizde olmasını istediğiniz katman sayısını da içerir. Maskenin boyutu ve maskenin katman sayısı, maskenin toplam ağırlığını belirleyecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.