Deep Blue Club

Özgürlüğümüzü Kaybediyoruz Ülkemiz Geriye Gidiyor.

Son güncelleme:

Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz.Kötü günlerin yanında değişine bazı özelliklerimiz de var  ekonomik ve sosyal olaylar bizim bütün süre gelmiş düzenimizi etkiliyor.Bu düzensizlik için son 10 yılda değişen en büyük şey ise ülkemizin sıkıntılar baskılar etkinlikler olarak insanların tepkileri ve yaşam grafiklerinin değişmesi tabi ki en büyük etken.

Kaybediyoruz son 10 yılda kaybettiğimiz özellik özgürlüğümüz. Dünya’nın gerileyen ülkeleri arasında yine yerimizi aldık bu gerçekten gidişatın sınırlarımızda yaşanan olayların savaşların ve daha bir çok şeyin ülkemizi nasıl etkilediğini ve bizi ne kadar gerilettiğini göstermektedir.

“Demokrasi İçin Lideri Olmayan Bir Mücadele’’ başlıklı raporda 195 ülke ve 15 bölge değerlendirildi. Raporda 83 ülke Özgür, 63 ülke Kısmen Özgü, 49 ülke ise Özgür Olmayan olarak sınıflandırıldı.Ülkemiz bu 49 ülke arasında yer almakta gerçekten insan düşünüyor özgür müyüz diye yoksa baskı mı var üzerimizde.

49 ülke arasında en kötü durumda olan  ülkeler Tacikistan, Libya, Somali, Suudi Arabistan, Ekvador Ginesi, Kuzey Kore, Türkmenistan, Güney Sudan, Eritre ve son olarak Suriye olarak verildi Türkiye’nin bir an önce bu listeden çıkmasını temenni ediyoruz tüm dünya ülkelerinde aynı durum olmasını ve savaşların sona ermesini yoksa bu kısıtlanmalar tüm dünyada bir baskı rejiminin oluşmasını sağlayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.