Deep Blue Club

Paran Senin! Reserve Rights RSR Coin

Rsr Coin bitcoin ve blok zinciri 10 yıldan fazla süredir büyümeye devam ederken küresel seviyelere büyümesini engelleyen bir şey var ki o da ölçeklendirme ikilemiyle hala mücadele etmeleridir. İşte Reserve protokolü küresel kullanıma ölçeklenebilen erişilebilir ve güvenilir bir stabilcoin oluşturarak tüm bunları değiştirmek istemiştir.

Sadece 10 yıl içinde kripto para biriminin başlangıcından çok daha öteye gittiğini ve çok sayıda spekülasyon getirdiğini ve birçok işe yaramaz projeye ayrıldığını görmek ilginçtir. Solana coin bitcoin ve ethereum’a rakip!

Reserve yaratıcıları : ” Sonunda kripto para birimleri ve blok zincirleri pekişecek. ”

Reserve yaratıcıları hangi blok zincirlerinin en yararlı ve en kullanışlı olduğunu belirlemek için bir güç olacağını ve sonunda küresel hakimiyetle az sayıda kripto para biriminin ortaya çıkacağını düşünmektedirler. Kripto para birimi küreselleştiğinde ise altın bir refah döneminin olacağını düşünmektedirler.

Yüksek enflasyonlu ülkeler ve para birimleri : Reserve Protokolü

Nedir Bu Reserve Protokolü?

Reserve ekibi, tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu amaç sadece gelişmiş ülkelerdeki bankalar için değil aynı zamanda paralarına bakmak için güvenli bir yeri olmayan dünya çapında milyarlarca banka hesabı bulunmayan kişiler için de güvenli para sağlayan bir stabilcoine sahip olmaktır.

Reserve, herkesin bankalar tarafından çalınamayacak veya hükümetler tarafından şişirilemeyecek güvenli bir para deposuna sahip olmasını istemektedir.

Reserve Protocol

Reserve Protokolü çeşitli varlıklar tarafından desteklenen, tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin oluşturarak tüm bunları gerçeğe dönüştürecektir. Bu stabilcoin sayesinde tüm dünyadaki düşük sürtünmeli sınır ötesi işlemler mümkün kılınmış olacaktır.

Hükümetlerin kontrolleri dışında ve kullanılmaya kapatılmasının imkansız olması nedeniyle hükümetler bu parayı kötüye kullanamayacaktır.

Rsr Coin Reserve Jetonları

Reserve Protokolünde çalışan iki farklı ERC-20 tokeni bulunmaktadır : Reserve Stabilcoin (RSV) ve Reserve Rights (RSR) ‘ dir.

RSV 2019’da piyasaya sürülmüştür ve bir tokenize varlık sepetiyle desteklenmektedir. Desteğin çeşitliliğini arttırmak için zamanla menkul kıymetler, diğer para birimleri dahil olmak üzere daha fazla varlığın sepete eklenmesi planlanmaktadır.

RSV belirteçlerinin üç temel işlevi vardır:

1- Tasarrufları hiper enflasyona karşı koruyun.

2- Ülkeler arasında ucuz havale yapılmasını kolaylaştırın.

,3- Gelişmekte olan ülkelerde daha güvenilir ve sağlam bir tüccar ekosistemi sağlayın.

Ekip daha sonrasında RSV’yi destekleyen 100 farklı düşük volatiliteli varlıktan oluşan bir kasa tasarlamıştır.

RSV Protokolünün Piyasaya Sürülmesi

Venezuela, Kolombiya ve Arjantin’de kullanılan Reserve Protokolü uygulamasına dahil edilmiştir.

Reserve Jetonunu Nasıl Stabilize Edebiliriz?

Mantıksal olarak baktığımızda jetona olan talep düşerse fiyat da düşer. Önemli olan değişen talep karşısında sabiti nasıl koruyacağımızdır.

1 RSV’nin 1 $ olduğunu hayal ettiğimizde açık piyasadaki fiyat 0,98 $’ a düşerse açık piyasada RSV satın almak ve bunu 1 $ değerinde teminat belirteçleri için akıllı sözleşmede kullanmak hedef olacaktır. Bu açık piyasada değeri 1 $’a dönene kadar devam edecektir. Bu sırada RSV tokenleri almak veya kullanmak artık karlı olmayacaktır.

Tam tersi olarak baktığımızda talep artar ve RSV’nin fiyatı yükselirse; örneğin RSV 1.02 $’dan fiyatlandırılmasına neden olursa o zaman arbitrajcılar devreye girer ve yeni basılan RSV’yi 1 $’a satın alırlar. Sonrasında ise onları kar elde etmek için açık piyasada satarlar. Bu da RSV 1 $’a düşene kadar devam edecektir.

RSR Nedir?

RSR jetonunun Reserve Protokol’ünde iki temel işlevi vardır:

1 – Sahiplerin yönetişim önerilerini oylamasına izin veren yardımcı program belirtecidir.

2- RSV değerini 1 $’lık hedef fiyatında tutmaya yardımcı olacaktır.

RSR; RSV’nin teminatlandırma oranını ve sabitlemesini garanti etmek için kullanılmaktadır.

Yani bütün bu olanlardan anlayacağımız şudur: Toplam RSV arzında bir artış olduğunda dolaşımdaki RSR tokenlerinin sayısı azalacaktır.

RSR Coin Kurucusu Kimdir?

2018 yılında üç kurucu ortaktan oluşan bir grup tarafından kurulmuştur. Daha sonra ekip 10 üyeye ulaşmıştır.

RSR Coin Ekip

RSR Coin Fiyatı Nedir?

RSR Fiyat Değeri
RSR Coin Piyasa Değeri

RSR Coin Grafik

RSR Coin Grafik

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.