Deep Blue Club

Paris Belediyesine Aday Bir Türk….!

Son güncelleme:

Paris Belediyesi’nin en kalabalık ilçesinden belediye başbakanlığına adaylığını koymuş ve bir çok rakibinin önüne geçmiş bir Türk kızı.

Bir Türk’ün başka bir ülkede bir belediyede başka olması ya da farklı bir şekilde iyi işler yapması bizi gerçekten onurlandırıyor. As bayrakları as as diye kendimizi mutlu edebiliyoruz.Birçok rakibinin önüne geçen Agnes Evren belediyeyi kazanma şansı diğer rakiplerine oranla yüksek olan bir aday

Fransız siyasetinin Agnes Evren kim?

Fransa’ya göç eden 9 çocuklu bir Türk ailenin kızı olan 48 yaşındaki Evren, siyaset alanında 2001 yılında Paris’in 15. Bölgesinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak başladı.

Sorbonne Üniversitesi’nde siyasal bilgiler okuyan Evren, Avrupa Parlamentosu seçim kampanyasında, hitap gücüyle televizyonlarda partisinin popüler kişiliği olarak öne çıkmaktadır.

Le Parisien gazetesi son olarak Evren ile ilgili “zor koşullardaki banliyöden Brüksel’e giden yolculuk” başlığı ile verdiği makalede, başarılı Türk kökenli kadının Fransa’da göç ve uyum konusunda kesin bir başarı öyküsü olduğunu söyledi.

Rakiplerinde yine farklı kökenli olarak bir ermeni bulunmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.