PC Oyunu: Overwatch 2 Satın Alarak Maceraya Katılın!

Son güncelleme:

Overwatch geçtiğimiz yıllarda FPS piyasasına bomba gibi düştü. Kısa bir zamanda da büyük bir oyuncu topluluğu oluşturmayı başardı. 

Overwatch Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen takım tabanlı ve çok oyunculu olmak üzere birinci şahıs nişan oyunudur. Overwatch  oyunu 7 Kasım 2014 tarihinde Blizzard Entertainment tarafından herkese duyuruldu ve 24 Mayıs 2016 tarihinde dünya çapında çıkışını yaptı. Oyun da her kahramanın kendine özgü özellikleri bulunuyor. Oyun, oyuncuları her biri altı takımlı iki takıma ayırır ve her oyuncu 3 farklı kategoriden 32 kahraman seçer. Ekip, haritaya özgü görevleri ve hedefleri belirli bir süre içinde tamamlayarak kazanmaya çalışır. Blizzard oyunu piyasaya sürüldükten sonra oyuna düzenli olarak yeni karakterler, haritalar ve oyun modları eklemeye devam etti. 

Overwatch 

Overwatch Konusu 

Blizzard tarafından yayınlanan animasyon içerikli oyun olan Overwatch’ın arka planını açıklıyorum. Overwatch, hayali bir dünyada, sözde “Omnnic krizi” nin çözülmesinden otuz yıl sonra gerçekleşti. Omnic krizinden önce, insanlık altın bir refah ve teknolojik gelişme çağındaydı. İnsanlar ekonomik eşitliği sağlamak için yapay zekaya sahip “Omnic” adı verilen robotlar geliştirdiler. Omnic krizi, Omnic’in dünya çapında üretiminden sorumlu “Omnium” tesisinin bir dizi ölümcül silahlı insan robotu üretmeye başlamasıyla başladı. Krizin ilk aşamalarında ülkeler krize çeşitli ulusal planlarla yanıt verdiler. Hiçbir şey Omniic’i engelleyemeyince Birleşmiş Milletler, bu krizle başa çıkmak ve dünya çapında düzeni sağlamak için çeşitli ülkelerden bireysel planları birleştiren uluslararası bir görev gücü olan Overwatch’ı kurdu. Zamanla “Overwatch” daha fazla üye kazandı. “Overwatch” olarak bilinen bu nesil, on yıllardır dünya çapında barışı korumaya devam etti, ancak Morrison ve Reyes arasındaki uçurum yoğunlaştı Bir süre sonra Overwatch’a yöneltilen suçlamalar başarısız olmaya başladı. Bu iddialar, Overwatch’a karşı güçlü bir halk muhalefeti uyandırdı, ancak üyeler arasında anlaşmazlıklara ve farklılıklara neden oldu. Bu durum, Birleşmiş Milletleri soruşturmaya sevk etti. Aynı zamanda, Overwatch’ın İsviçre genel merkezinde bir patlama meydana geldi. Patlamada aralarında Gabriel Reyes ve Jack Morrison’ın da bulunduğu düzinelerce koalisyon üyesinin öldürüldüğü iddia edildi. Olaydan sonra Birleşmiş Milletler, Overwatch ve Overwatch gibi dünya çapında çeşitli etkinlikleri yasaklayan Patras Yasasını kabul etti. 

Oyunda 3 farklı kategoride 32 farklı karakter yer alıyor. Her karakterin kendine özgü becerileri var. Seviye olarak üç kategoriye ayrılmıştır: tank, damage ve support Tankın 8 karakteri, Damage 17 karakteri ve support kategorisinin sonunda 7 karakteri vardır. 24 Mayıs 2016’dan Nisan 2020’ye kadar orijinal kahraman listesi 21’den 32’ye çıktı. 

Owerwatch 2

Overwatch 2  

Overwatch oyununun devam versiyonu olarak çıkmaktadır.  Overwatch 2″ de oyuncular dünya kahramanları rolünü oynayacak, bir takım oluşturabilecek, güçlerini güçlendirecek ve dünyayı çevreleyen korkunç tehditlerle başa çıkmak için birbirlerini desteklemek için işbirliğine dayalı görevlere katılarak hayatta kalabilecekler. Rekabetçi Overwatch’ın yeni geliştirilmesinde, oyuncular mevcut başarılarını ve ganimet serilerini daha da geliştirmek için birbirleriyle savaşmaya devam edecekler. Overwatch dünyası, oyunun yeni kahraman listesi, yeni nesil kahramanlar, uluslararası ölçekte yeni haritalar ve oyunda ilk kez görünecek olan itmeli haritalar ile daha da genişleyecek. Overwatch” dünyasında yeni bir uluslararası krizin patlak vermesiyle birlikte, şiddetli, yüksek riskli dört kişilik görevler, oyuncuların aktif katılımını bekliyor. Daha fazla harita ve konumla, Overwatch World’ün kapsamı genişliyor. Unutulmamalıdır ki yeni harita tipine “İtme” deniyor. İki takım haritada hedefi rakip tarafa iten bir robot oluşturmak için savaşacak, bu oyun da oyuna ekleneceğini belirtmekte fayda var. Ve ayrıca beklenen Overwatch 2 için 2 saatlik oynanış videosu geldi. Elbette yayınlanan bu videonun oyunun son versiyonu olmadığını belirtmek isterim. Ancak videoyu izlersek oyunun ilk oyuna çok benzediği söylenebilir. Oyun son derece heyecenla sevenleri tarafından beklenmeye devam ediyor. 

Overwatch 2 Karakterlerinden Biri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.