Pedique Çivi Değişimi Nedir?

Pedique Kozmetik Ayak Tırnaklarının Değiştirilmesi

Pedique ayak tırnağı değişimi, hasarlı veya görünüşünden memnun olunmayan ayak tırnakları için kozmetik bir gelişmedir. Protez tırnak değişimi veya jel tırnak olarak da tanımlanabilir. Özel olarak tasarlanmış jel, özellikle ayak tırnaklarında kullanım içindir ve genellikle uzayıncaya kadar kaldığı açıktaki çiviye kalıcı olarak bağlanmış bir akrilesterdir. Bu 2 ay ile ortalama 6 ay arasında sürebilir. Genellikle, altındaki çivinin pedique’i nasıl büyüttüğüne ve hareket ettirdiğine bağlı olarak zamanla biraz şekillendirme ve düzeltme gerektirir.

Yapılan işlem, kozmetik bir işlemdir.

Pedique çivi toksik değildir, emici değildir, biraz esnektir (bu nedenle ayakkabılarda çatlama olasılığı daha düşüktür) ve tırnağınıza uyacak şekilde şekillendirilmiştir. Bu, çok kırılgan olabilen veya tırnağa zarar verebilen salonlarda tırnaklara yapıştırılan veya yapıştırılan tırnak sargıları veya akriliklerin aksinedir. Ayrıca çivi katmanları arasında neme ve hasara neden olabilirler. Pedique antifungal özelliklere sahiptir, bu nedenle herhangi bir büyümeyi engeller.

Bu tedavi, takılacak bir çivi olması koşuluyla uygulanabilir.Gevşek tutturulmuş veya kaldırılmış çiviler, hasarlı çiviler ve tamamen büyümeyen veya deforme olmuş kalın veya mantarlı çiviler, pediküler çivi değişimi ile dönüştürülür.

Eski tırnağın hazırlanması ve pedique’in uygulanması 15-45 dakika sürer ve hemen cilalanmaya hazırdır. Çivi serttir ve sabitlenir.

Tedavi öncesi ve sonrası görünüm

Mantar Enfekte Ayak Tırnakları: Pedique, çivinin görünümünü anında iyileştirecek ve enfeksiyonun üstünü kapatmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca koruyucu bir örtü olarak herhangi bir hassasiyeti de durduracaktır. Çiviyi uygulamadan önce genellikle inceltip mantar kalıntıları temizlenir. Pedik jel çivi, anti-fungal özelliklere sahiptir, ancak tedavi kabiliyeti yoktur.

Travmatize Ayak Tırnakları: Pedique, spor yaparken, dar ayakkabılar giyerek ya da sadece üzerine basılarak çizilerek / zedelenerek hasar görmüş tırnakların görünümünü anında iyileştirecektir. Ayrıca koruyucu bir örtü olarak herhangi bir hassasiyeti de durduracaktır. Örneğin maraton koşulduktan sonra geçici hasar, dar ayakkabılar veya çıkıntılar düzeltilebilirken yeni çivi altta büyürken çiviler tamamen sağlıklıysa, çivinin herhangi bir dış kaplamasının küçük bir hasar riski olabileceğinden çok uzun süre Pedique kullanmaktan vazgeçirilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.