Pegasus’u Yakından Tanıyın

Pegasus, 12 Ocak 1990 yılında İstanbul’da kurulmuş olan bir hava yolları şirketidir. 20 yıllık tecrübeye sahiptir ve bu nedenledir ki Pegasus misafirlerinin ne istediğini çok iyi bilen bir firmadır. Uçmayı kolaylaştıran pek çok yeniliği hayata geçirdiği gibi sürekli yenilik yapmaya da devam etmektedir. Her geçen gün daha fazla sayıda müşteri almaya devam ediyor. Sadece 2010 yılında 8.6 milyon misafir almıştır.

Pegasus Kadrosu

İyi eğitim almış ve deneyimli olan pilotlarla çalıştığı gibi her zaman firmaya yenilik getirecek eğitimlerle personelini geliştirmeye devam etmektedir. Tecrübeli kabin ekibi ile önemi her zaman güvenliğe vermektedir. Kadrosunda uzman pilotlar ve işinde yeterince deneyimli olan hostesleri ile müşterilerine en iyi ve en kaliteli şekilde hizmet vermek adına sürekli kendini geliştirme halindedir. Aylık olarak düzenli müşteri anketleri ile müşterilerinin taleplerini en doğru şekilde karşılamak için yoğun çaba sarf etmektedir.

Pegasus Hedefleri Ve Gerçekleştirdikleri

Firmanın öncelikli hedefi müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet vermektir. Her geçen gün uçak sayısını arttırmaktadır. 2010 yılında 3.2 milyar dolarlık yeni uçak filo yatırımı yapmıştır. 2011 yıl sonu hedefi olarak 40 uçak hedeflemiş ve bunu yıl sonunda gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin en yeni yaş filosunu oluşturmuştur. 2011 yılında filo yaş ortalaması 2,59’dur. Yeni terminali ile birlikte Sabiha Gökçen hava limanını en verimli şekilde kullanmaya devam etmektedir. 2011 yılının ilk 6 ay zamanında kalkış performansı %93.51 olarak yüksek performansı ile kalitesini ispatlamıştır.

Pegasus, hizmetlerinin zamanında olmasına da en az güvenlik kadar önem vermektedir. Yıllardır yaptığı seferlerin zamanında olmasına büyük incelik göstermiş ve ciddi bir aksilik olmadığı sürece seferler her zaman rötarsız gerçekleşmiştir. Her zaman uçmayı kolaylaştırmak ve müşteri memnuniyeti sağlamak için olağan gücüyle gece gündüz profesyonel ekibiyle çalışmaya devam etmektedir.

Sürekli kendini daha ileri taşıyabilmek adına teşfik edici projeler ile ortaklık kurmakta ve hem müşteri hem de personel talebini karşılamak için uğraşmaktadır. Firmanın tüm sertifikaları mevcuttur.

Sadece bugünü değil yarını da düşünerek çalışmalar düzenlemektedir. Sadece yolcu taşımada değil hava yolu kargosu ile de en kaliteli şekilde taşımacılığını sürdürüp müşterilerin yüzünü güldürmektedir.

Pegasus Hangi Alanlarda Nasıl Hizmet Verir?

Yolcu ve kargo hava taşımacılığı faaliyetleri göstermektedir. Taşımacılık yaparken güvenli, emniyetli uçuş operasyonu ve hizmet şartlarını sağlayarak havacılığa ait yasalar çerçevesinde standartlara uygun hareket ederek, amaçlara uygun stratejik hedefleri gerçekleştiriyor.  Sürekli kalite anlamında kendini yenileyerek müşteri memnuniyeti sağlıyor ve hesaplı fiyat politikası izleyerek tüm kesim için ulaşılabilirlik sağlamaktadır. Pagasus, yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo hava taşımacılığı faaliyeti de sürdürmektedir. Müşterilerine gösterdiği aynı hassasiyeti, çalışanları için de gösterip sağlığın her şeyden önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Pegasus Güvenliği

Pegasus, taşeron olarak güvenlik hizmeti almaktadır. Bu güvenlik hizmetiyle kanunsuz kişi ve eylemlerin önüne geçmeyi hedefler. Pegasus; yurt içinde 35, yurt dışında 77 toplam 112 hizmet noktasında seferlerini düzenlemektedir.

Pegasus Filo

Firma bünyesinde toplamda 84 adet uçak bulunmaktadır. Bunun dışında hizmet verirken çevre kirliliğini önlemek için gerekli tüm tedbirleri almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Pegasus, pilot alımına gelecekte de sağlıkla devam edebilmek adına uçuş okulları ve üniversitelerin ilgili bölümleri ile sürekli iletişim içinde kalarak ve bu eğitim alanları ile ortak proje çalışmaları yaparak gelecekte de pilot alımını hedeflemektedir.