Pilatesin 7 Faydası

 

Kasları güçlendirmek için yapılan ve bağışıklık sistemini düzenleyen pilates, faydaları yönüyle de en çok yapılan spor çeşitlerinden birisi olarak karşımıza çıkmakta. Evde de çok kolay bir şekilde yapılabilmesinden dolayı günde en az yarım saat ayırdığınızda bir ay içerisinde faydalarını gösterebilecek olan bir spor türü olmakta. Bu sporun kolay bir şekilde yapılabilmesi için de internet üzerinden farklı kanallardan pilates hareketlerini görebilir ve ev içerisinde rahatlıkla pilatesinizi yapabilirsiniz. Pilatesin yapılışında doğru nefes almak da çok büyük önem taşımakta. Bu sayede vücudun gevşemesi ve kasların daha kolay güçlenmesi mümkün hale geliyor. Peki pilatesin faydaları nelerdir gelin birlikte bakalım.

1)Kasları Güçlendirir

Pilates tüm vücudun kullanılarak yapıldığı bir spordur. Kaslarınızı keşfetmenizi sağlayacak olan bu spor sayesinde kemik erimelerinin de önüne geçilebilmekte. Bu sayede daha güçlü bir kas ve kemik sistemine sahip olmanız mümkün.

2)Kan Dolaşımını Arttırır

Pilateste pozisyonlara bağlı olarak kan dolaşımı da harekete geçebilmektedir. Bu sayede daha kolay bir şekilde kan akışı sağlanabiliyor. Pek çok hastalığın da pilates yardımıyla engellendiği kanıtlanmış durumda.

3)Vücut Duruşunu İyileştirir

Vücut duruşu dediğimiz postür, gündelik hayatta da her zaman bize artı katan durumlardandır. Kendine daha güvenir bir şekilde durmak isteyen kişiler için pilates büyük fayda sağlayacaktır.

4)Stresi Azaltır ve Mutluluk Sağlar

Stresle yaşadığımız şu günlerde pilates sayesinde kurtulmamız da mümkün. Sporun stresi azaltması ve mutluluk hormonu sağlaması da bilim insanlarınca kanıtlanmış olan olaylardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

5)Konsantrasyonu Arttırır

İş yerinde ya da okulda konsantrasyon sorunu olan kişiler için pilates önerilmektedir. Bu sayede daha kolay bir şekilde işinize ya da okulunuza konsantre olabileceksiniz.

6)Kilo Vermek İçin Bire Bir

Spor salonlarında koşmak ya da hareket etmek istemeyen kişiler için pilates önerilmekte. Özellikle de sıkılaşmaya yardımcı olması sayesinde en çok tercih edilen spor türlerinden birisi olarak bilinmektedir.

7)Sırt Ağrılarını Azaltır

Yoğun bir şekilde sırt ağrısı çekiyorsanız pilates tam size göre bir spor olmakta.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.