Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

Kolayca para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? Pinterest’e basit bir fotoğraf paylaşım ağı olarak bakmak yerine, onu kendi para kazanacağınız bir iş olarak düşünün. Her geçen yıl Pinterest sayesinde insanlar 2.5 milyar görüntülenmeye ulaşacak kadar başarı sahibi oluyorlar. Pinterest ile para kazanmanın birçok yolu mevcut ve ağ büyümeye devam ettikçe fırsatlarınız da artıyor!

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

Pinterest, 2010’dan beri insanların kendin yap, yemek tarifleri, sevdikleri ürünler, nasıl yapılırlar ve binlerce başka rastgele şey bulmalarına yardımcı oluyor. Bu hem yaratıcı bir satış noktası hem de her pazarlamacının hayalidir – yani Pinterest’te nasıl para kazanacağınızı birkaç farklı şekilde öğrenebilirsiniz.

1.Blog Oluşturun

Bu listede Pinterest’te para kazanmanıza yardımcı olacak pek çok öğe var, ancak blog oluşturmak bunların hepsinden en yüksek kazanç potansiyeline sahip olanı.

Pinterest, yıllar içinde blog yazarlarının her yıl internette milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlayan devasa bir platform haline geldi. Artık Pinterest’in Instagram, TikTok ve diğerleri gibi başka bir sosyal medya platformu olduğuna dair yaygın bir yanılgı var – ancak bu doğru değil. Blogcuların içerikleriyle para kazanmalarına yardımcı olmak açısından onlardan çok daha güçlü.

Tıpkı bu makaleyi Google’da “Pinterest’te nasıl para kazanılır” yazarak bulduğunuz gibi – aynı şey Pinterest’te de olur. Bu bir arama motorudur, ancak metin yerine resimlere dayanmaktadır.

Bu nedenle, birçok farklı nişteki blogcular, yemek blogcularından kişisel finans blogcularına ve daha fazlasına kadar Pinterest pazarlamasında son derece başarılı hale geliyor.

Pinterest’te bir blogla para kazanmanın nasıl çalıştığının hızlı versiyonu:

 • Bir blog işi seçin (yemek, kişisel finans, moda vb.)
 • İçerik oluşturup onu blogunuzda yayınlayın ve reklamlar, bağlı kuruluş ürünleri ve hatta sponsorlu yerleşimlerle para kazanın
 • Pinterest hesabı oluşturun
 • Bir Pin oluşturun (ör. blog yayınınızın ne hakkında olduğunu gösteren ilginç bir resim
 • Resmi Pinterest’te yayınlayın

Elbette bundan daha fazlası var ama esasen bu şekilde çalışıyor. Bir Pinterest kullanıcısı, blog gönderinizle eşleşen bir şey aradığında, Pininizi görebilir, üzerine tıklayabilir ve nihayetinde reklamlarınızı görebilir ve siz de bundan para kazanırsınız.

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

2. Pinterest Sanal Asistanı Olun

Pinterest sanal asistanları, blog yazarlarının, sosyal medya etkileyicilerinin ve çevrimiçi işletme sahiplerinin Pinterest hesaplarını optimize etmelerine yardımcı olur. Bu, aşağıdakileri içerir:

 • Pin oluşturma
 • Sabitleme işlemini otomatikleştirme
 • Anahtar kelime araştırması yapmak
 • Tanıtılan Pinleri çalıştırmak için Pinterest Reklam Yöneticisi ile çalışmak
 • Satış hunileri, tercihler ve daha fazlasını oluşturma

Pinterest sanal asistanlarının işle ilgili çok sevdiği şeylerden biri, delicesine esnek olmasıdır – istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışırsınız – ve ilginç kalır. Çoğu Pinterest sanal asistanının birkaç müşterisi vardır ve her biri için farklı türde Pinterest yönetim görevleri gerçekleştirirler.

Pinterest sanal asistanı olarak ne kadar kazanabilirsiniz? Her müşteri ayda yaklaşık 500$ değerinde kazanıyor.

Eğer bununla ilgileniyorsanız, Pinterest VA kursu alabilirsiniz! Bu kurs yüzlerce çevrimiçi girişimcinin ve blog yazarının işlerini büyütmelerine yardımcı olmuş olan Kristin Larsen tarafından verilmektedir.

3. Pinterest’te Satış Ortağı Olmak

Satış ortağı olmak, ürünleri ve/veya hizmetleri tanıtmak için şirketlerle ortaklık yapmanız anlamına gelir. Şirket, gönderilerinize ve ya pinlerinize eklediğiniz benzersiz bir bağlantı (bağlı kuruluş bağlantısı) verir. Birisi bu bağlantıya tıkladığında ve bir satın alma yaptığında, size bir komisyon ödenir – buna dönüşüm yapma denir.

Pinterest’te satış ortağı olmak, blog yazarlarının para kazanmasının birkaç farklı yolundan biridir, ancak aynı zamanda Pinterest’te para kazanmanın yasal bir yoludur. Ortakları ShareASale, FlexOffers ve daha fazlası gibi ağlar aracılığıyla bulabilirsiniz. Çalışacak ortaklarınız olduğunda, metinde bağlı kuruluş bağlantılarına sahip pinler oluşturursunuz.

Pinterest’te satış ortaklığı hakkında bilmeniz gereken gerçekten önemli birkaç şey:

 • Bağlı kuruluş bağlantılarını Pinterest’te yayınlamanıza izin vermeyen bazı şirketler vardır, bu nedenle her zaman şirketin bağlı kuruluş yöneticisine danışın ve sözleşmenizin kurallarını okuyun.
 • Bazı şirketler, üye olsanız bile, pin oluştururken kullanılmak üzere sitelerinden resim çekmenize izin vermez. Amazon bir örnektir.
 • Bağlı kuruluş bağlantıları gönderirken Pinterest, bağlı kuruluş bağlantısını maskelemenizi ve ya kısaltmanızı istemez. Mümkün olduğunca şeffaf olmanızı istiyorlar.
 • Ve muhtemelen en önemli nokta: Pinterest, bağlı kuruluş pazarlama konusundaki duruşunu birkaç kez değiştirdi. Başlangıçta izin verdiler, 2015’te yasakladılar ve şimdi tekrar izin veriliyor. Bunu gündeme getiriyorum çünkü başka bir platformda para kazanırken geliriniz o platforma bağlı. Pinterest’in politikasındaki bir değişiklik, yalnızca Pinterest’te para kazanan bir bağlı kuruluş pazarlamacısı için yıkıcı olabilir.
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

4.Kendi Sitenize Dikkat Çekmek İçin Pinterest’i Kullanın

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa, sitenize dikkat çekebilir ve Pinterest ile para kazanabilirsiniz. Yine, Pinterest’ten doğrudan para kazanmıyorsunuz – Pinterest’in güçlü arama motorundan yararlanıyorsunuz.

İşte Pinterest’in e-ticaret siteniz için önemli bir araç olmasının nedeni:

 • Kullanıcıların %90’ı Pinterest’in ne satın alacaklarına karar vermelerine yardımcı olduğunu söylüyor
 • %78’i Pinterest’te gördükleri markaların içeriğini görmenin faydalı olduğunu söylüyor
 • %66’sı bir şeyi Pinterest’te gördükten sonra satın alıyor
 • Pinterest, alışveriş sitelerine Facebook’tan %33 daha fazla müşteri getiriyor

Bir çevrimiçi mağaza sahibiyseniz, Pinterest’i blog yazarlarının yaptığı gibi kullanabilirsiniz. Bu, yeni ürünleri tanıtmak için pinler oluşturmak, farklı stiller ve ya temalar için panolar oluşturmak, anahtar kelime araştırması yapmak vb. şeyler olabilir.

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

5. Pinterest’ten Bir Beceri Edinin ve Ondan Para Kazanın

Pinterest hakkında düşünmenin başka bir yolu da devasa bir öğrenme kitaplığıdır. En rastgele şeyleri koyabilir ve bir yerlerde birinin bu konuda bir şeyler sabitlediğini görebilirsiniz. Pasta süslemeyi, mobilya yapmayı, origami yıldızı yapmayı vb. vs. öğrenebilirsiniz. Tüm bu farklı şeyleri sadece bulmakla kalmaz, toplayabilir ve organize edebilirsiniz.

Ama ya topladığınız tüm bu bilgilerle bir şey yaptıysanız? Pinterest’te nasıl yapacağınızı öğrenebileceğiniz çok farklı şeyler var, bunların çoğu pazarlanabilir becerilerdir.

Pinterest’te arama yapmak ve gezinmek için biraz zaman harcadım ve birkaç fikir buldum:

 • Bir podcast başlatabilir ve bundan para kazanabilirsiniz
 • Her yerde gördüğünüz süslü işaretleri nasıl yapacağınızı öğrenebilir ve satabilirsiniz — Facebook alım/satım grupları satmaya başlamak için harika bir yerdir
 • Kaligrafi yapmayı öğrenebilir ve işaretler yapmak, süslü mektuplara hitap etmek, davetiye yapmak ve daha pek çok şey için ödeme alabilirsiniz.
 • Örgü örmeyi veya tığ işi yapmayı ve şapka, atkı, oyuncak vb. satmayı öğrenebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirebilir ve sonunda fotoğraflarınızı stok fotoğraf sitelerine satabilir, portre fotoğrafçılığı yapabilir, aile fotoğrafları çekebilir, düğünler çekebilirsiniz.
 • Bu, Pinterest’te nasıl yapacağınızı öğrenebileceklerinizin yüzeyini çizmekten başka bir şey değil.

Pinterest’te nasıl para kazanılacağına odaklanmak yerine, Pinterest’ten neler öğrenebileceğinizi düşünün. Ve işte harika kısım, ne yapmaya karar verdiğinize bağlı olarak, ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için bir kez daha Pinterest’e dönebilirsiniz.

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

6. Bir Markayla Paylaşılan Bir Pano Oluşturun

İyi bir takipçi kitlesine sahip pinnerlar için (bu tür şeyleri tespit etmek zordur çünkü bu takipçi sayısı ve her takipçinin kalitesi ile ilgilidir), bu ve sonraki iki fikir Pinterest ile para kazanmanın harika yollarıdır. Endişelenmeyin, bu makalenin sonunda Pinterest’inizi büyütmek için de ipuçları bulacaksınız.

Bir markayla paylaşılan bir panonun kuruculuğunu yapmak, şirketle çalıştığınız anlamına gelir ve Pinterest’te kendileri için bir pano oluşturmanız adına genellikle sabit bir ücret öderler. Sadece ödeme almakla kalmaz, aynı zamanda kişisel markanıza ve işinize uygun şirketlere bakan insanlardan bazı takipçiler ve görüşler kazanırsınız.

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

7.Bir Markayla Ortak Tanıtım Yapın

Bu, bir pinner’ın şirketin ürünlerini tanıtan pinler oluşturmak için doğrudan bir marka ile çalıştığı zamandır. “Coca-Cola kutularını yeniden değerlendirmenin 10 yolu” veya “5 Epik Akdeniz Oteli” gibi ürün yerleştirme işleri olabilir.

Ortak bir promosyon yoluyla Pinterest’te para kazanmak için başarılı bir hesaba ihtiyacınız olacaktır. Daha sonrasında ise aşağıdakileri içeren gerçekten harika pinler oluşturabileceksiniz:

 • Fotoğrafçılık
 • Marka Yerleştirme
 • Pin Tasarımı
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

8. İnsanlara Kombinlerinizi Tanıtarak Kıyafet Satın

Bu tarz pinler, pinnerların kelimenin tam anlamıyla giydikleri ve ya kullandıkları ürünleri tanıtarak para kazanmaları için gerçekten popüler bir yoldur. Aynı influencer gibi!

Hesabınız bir işletme hesabı olarak ayarlandığı sürece bu pinleri oluşturabilirsiniz. Pinlerinizde etiketlediğiniz ürünler için birileri oraya otomatik yerleşecek küçük mavi noktaya tıklayabilir, öğeyi görebilir, satın alabilir ve bunun sonucunda siz de komisyon kazanırsınız.

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

Pinterest’te para kazanmak için ipuçları

Artık Pinterest’te nasıl para kazanacağınızı bildiğinize göre, Pinterest kitlenizi büyütmenin zirvesinde kalmak önemlidir ve işte bunun nasıl yapılacağı:

Göz alıcı panolar oluşturun
Pinterest görsel bir araçtır ve panolarınızın öne çıkması gerekir. Ayrıca Pinterest’te para kazanmaya çalışıyorsanız, kesinlikle profesyonel görünmeleri gerekir.

Neyse ki, panolarınız için yaratıcı, yüksek kaliteli görüntüler bulmak hiç olmadığı kadar kolay. Facebook, Instagram için dijital görüntüler oluşturmak için ücretsiz bir araçlar mevcuttur.

Pinlerinizi nasıl tanımlayacağınızı bilin
Pinterest, Google gibi bir arama motorudur, bu nedenle Pinlerinizi aranabilir anahtar kelimeler kullanarak tanımlamak istersiniz. Feed’inizin üst kısmında açılan pinlere bakarak başlayın. Bahse girerim basit ve nokta açıklamalarıdır. Yapmanız gereken budur.

Arama çubuğunda bazı kolay anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. İşiniz ile ilgili bir şeyler yazmaya başlayın. Yemek pişirme/gıda tabanlı biri iseniz, “nasıl pişirilir” aramasıyla başlayın ve gerisini Pinterest’in doldurmasına izin verin. Açılanlar, insanların şu anda ne aradığını size gösterecektir.

Diğer insanlarla etkileşim kurun
Başkalarının panolarını sabitleyin, takip bağlantılarına tıklayın ve bunun gibi sizi nazik gösterecek adımlar atın. Pinterest bir arama motorudur, ancak aynı zamanda bir sosyal medya platformudur. “Beni takip ettiğiniz için teşekkürler” yazmak bile işinize fazlasıyla yarar!

Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!
Pinterest’te İlginç Fotoğraflar Yükle Ve Para Kazan!

Dürüst olmak gerekirse, Pinterest’in para kazanmak için birçok farklı fırsat sunduğunu düşünüyorum.

Platform zaten büyük bir erişim sunuyor ve büyümeye devam ediyor – Pinterest’in şu anda 300 milyondan fazla kullanıcısı var. Pinterest’in bir süre daha varlığını sürdüreceğini ve fırsatların artmaya devam edeceğini söylesek yeridir! Hadi, siz de Pinterest ile para kazanın!

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.