Piramitlerin 5 Önemli Sırrı

Dünyada birçok piramit mevcuttur. Bunlardan bazıları  Keops Piramidi,  Mikerinos piramidi, Basamak Piramididir. Arkeolojik yapılarından dolayı da büyük önem taşımaktadır. Mısır Piramidinin gizemli birçok sırrı vardır. Elbette ki Mısır piramidinde en çok dikkat çeken matematiksel olarak tasarımıdır. Hem piramit şeklinde olmasının nedeni de merak konularındandır

İşçilerin Öldürüldü İddiası

Bazı iddialara göre piramitlerin inşasında çalışan işçilerin sırları bildiklerini ve bu nedenle öldürüldüklerini söylüyorlar. Bu bilginin doğruluğu tartışılmaktadır. Ama bu sırrı öğrenmek isteyenlerin çoğunun bu sırrı öğrenmeye çalışırken öldüğü de tartışılmaktadır.

Taşların Taşınması Gizemi

Mısır’daki en büyük piramit olan Keops piramidinin şahsında kullanılan taşların nasıl oraya taşındığı merak edilmekteydi. Ortaya birçok teori atılsa da Mısır Günlükleri yardımı ile bu sır biraz aralandı. 3000 yıllık olan bu günlükte söylendiğine göre, 2,5 tonluk Dev kireçtaşları ve granit bloklar, Nil Nehri üzerinden sandallar yardımıyla taşındı. Sandallar birbirini iplerle bağlanıldı. Toplam 170000 ton kaya taşındı.

Hızlı İnşasının Gizemi

İnşaat inanılmaz bir hızla tamamlandı. Mısır bilimcilere göre  bu piramitler yaklaşık olarak 20 yıllık bir inşa suresi geçirdi. Taş ve bakır aletler kullanarak bu inşayı tamamladılar. Sadece bu aletleri kullanarak 20 yılda inşası ve oldukça hızlı bir şekilde bu inşa alın tamamlanması hala kafalarda bir sır olarak durmaktadır.

Güneş Işığının Gizemi

Mısır piramitlerinde güneş ışığı oldukça gizemli durmaktadır. Mesela Piramit kimin adına yapılmış ise onun bulunduğu odaya yılda iki kez güneş girer. Ama bunun gizemli tarafı yılda sadece 2 kez bu kişinin doğduğu ve öldüğü güne denk gelmesidir.

Piramitlerin İçinin Gizemi

Piramitlerin içerisinde Radar ve Sonar cihazlar çalışmaz. Bunun nedeni kafa karıştırırsa da ultrason cihazlar çalışmaz. Ümitlerin içerisine kirli su konulduğunda birkaç gün içerisinde bu kirli su temiz olur. Ayrıca piramidin içerisine konulan süt birkaç gün bozulmadan kalıp ve yoğurt haline gelmektedir. Hamid’in içerisine konulan çöp bidonunun içerisindeki çöpler hem koku yaymaz  ve mumya  haline gelir. Piramidin içi yazın soğuk ve kışın sıcaktır. Ayrıca piramidin içerisinde yaralar çabuk iyileşir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.