Pizza Kralı Hakkı Akdeniz Sergilediği Davranışlarıyla Takdire Şayan

Son güncelleme:

Türkiye’nin gururları arasında olan Hakkı Deniz Yaptığı Yardımlar İle Dilden Dile Dolaşmaya Devam Ediyor

Hakkı Deniz

New York’ta yaşamını sürdüren 41 yaşındaki Diyarbakır Silvanlı Dünya Pizza Şampiyonu namıdiğer “Pizza Kralı” Hakkı Akdeniz, böyle şeyler ancak filmlerde olur dediğimiz davranışları sergileyerek halkın gönlünde taht kurmayı başardı. Evsizlere de yardımını esirgemeyen, şuanda yaşamakta olduğumuz Covid-19 salgını sürecinde bile yardımlarına devam eden Hakkı Akdeniz evsizlere pizza ve maske dağıtıyor.

Türkiye’de 7’ncisi düzenlenen Sontrend & 1461 Kapalıçarşı Dergisi Yılın En’leri Ödüllerinden birini alan Pizza Kralı Hakkı Akdeniz, ödül töreninde konuşma yapmıştı. Ödül töreninde yaptığı bu konuşma da “Bu ödülü annem adına alıyorum ve bütün annelere armağan ediyorum” diyerek bizleri etkilemeyi ve duygulandırmayı başarmıştı. 2016 yılında Merhum Carrie Fisher’ın onuruna insanlara ücretsiz pizza ikram ederek medyanın da ilgisini çekmeyi başarmıştı. Davranışları ve yaptığı işlerle gündeme gelen Hakkı Akdeniz, 2017’de pizzacısında göçmenlere iş bile teklif etmişti. 2017’nin sonlarına doğru ise Hakkı Akdeniz, “Trump Pizza” satarak satışların bütün gelirini yerel bir evsizler barınağına giden bir kampanya başlattı ve bu kampanya insanlarında medyanın da oldukça dikkatini çekti.

2018 ve 2019 yılların da yerel hayırseverliği New York Eyalet Meclisi tarafından birkaç bildiri alarak kabul edilen Hakkı Akdeniz, 2020 yılında ise Super Bowl LIV reklamında yer alarak ulusal ilgi toplamayı başardı.

Namıdiğer Pizza Kralı Hakkı Akdeniz yaptığı yardımların ve sergilediği davranışların yanı sıra Dünya Pizza şampiyonu olmuş ve alanında kendini bir hayli kanıtlamayı başarmıştır. 2009 yılından bu yana yapmakta olduğu günümüze kadar uzanan mesleğini birçok başarı ve gösterdiği çabayla taçlandırdı. Adını 7’den 70’e herkesin duyduğu gerek yardımları gerek mesleğindeki başarılarıyla tanınan Hakkı Akdeniz taktire şayan duruşuyla mesleğini icra etmeye ve kariyerinin basamaklarını emin adımlarla çıkmaya devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.